Laptop Medion MAM2110: internet bezprzewodowy

Witam,

Mam problem z laptopem Medion MAM2110.

Koleżanka zakupiła owy laptop z wgranym systemem Vista,gdy brat robił jej bezprzewodówkę zmienił system na Windows XP.

Facet zarzekał się,że zrobi jej internet ale jak go nie ma tak i nie będzie.

Sprawdziłam jej kartę sieciową.

Bezprzewodówka to Atheros AR5007UG,a (prawdopodobnie) lan to Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC.

Po głębszym poszukiwaniu okazało się,że sterownik do Atherosa nie chodzi pod XP.

Dostałam od niej skopiowaną płytę z Vistą,jednak dysk nie jest bootowalny.

Myślałam o formacie laptopa i wgraniu Visty na czysto,jednak potrzebuje do tego bootowalnej CD.

Proszę o w miarę szybką odpowiedź,jeśli ktoś mógłby podesłać oprogramowanie,lub ma jakiekolwiek pytania dotyczące systemów to proszę na mail crow092@gmail.com

Dziękuje za pomoc

Crow

Edit:

Sprawdziłam dzisiaj internet u koleżanki w domu.

Nie pobiera adresu sieciowego.Chwilę pokazuje,że jest połączenie,za parę sekund gaśnie itd.

Co mam zrobić w tym przypadku?Czy trzeba to konfigurować ręcznie? (domyślnie wszystko było ustawione na auto)

Z góry przepraszam,za niesprecyzowanie pytania

Kolego spróbuj zainstalować ten sterownik:

http://www1.medion.de/site/service_~u~_support/treiber_~u~_updates/download.pl?id=4105&type=treiber&filename=wlanmam2100_10w2kxp.exe〈=de

Nie kolego, a koleżanko.

MEDION powinien mieć partycję RECOVERY

Co z nią :?: Mądry brat koleżanki skasował :?:

Tak powinien mieć taka partycje ,ale ona może być domyślnie ukryta , podczas startowania komputera trzeba wcisnąć zapewne jakiś skrót klawiaturowy aby można było z niej odzyskać system.Jeśli jej oczywiście nie skasował. Najmocniej przepraszam za kolege :wink:

dzięki :slight_smile:

Podmieniło sterownik i bezprzewodówka śmiga jak ulał,jutro tylko sprawdzę czy będzie działał u koleżanki w domu.

Wielkie dzięki za pomoc

Crow , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif