Laptop Medion MD 97900 nie chce się uruchomić

Witam. Kolega poprosił mnie abym sprawdził jego laptopa, bo ma z nim problem od paru dni. Bateria jest naładowana, na zasilaczu sytuacja jest identyczna. Konkretnie to po wciśnięciu przycisku zasilania, na sekundę uruchamia się wiatrak na procesorze, zatyka napęd DVD sprawdzając czy jest włożona płytka, kilka razy błyśnie kontrolka od HDD i cisza. Wiatrak staje, napęd milknie jedynie świeci się kontrolka wskazująca, że komputer jest uruchomiony. Wyjmowałem pamięci, twardy dysk, napęd DVD i kartę WiFi (wszystko co jest możliwe do wyjęcia pod klapką, bez rozkręcania obudowy), sytuacja bez zmian. Do głowy przychodzą mi tylko dwie możliwości. Albo coś się stało z grafiką, lub nawet z całą płytą główną. Proszę o jakiekolwiek sugestie.

Sprawdź taśme wyświetlacza.

Może się wysuneła :stuck_out_tongue:

takie włączanie się i wyłączanie “lapka” może świadczyć o zalaniu go czymś i zwarciu, proponował bym wyjąc płytę główną, dokładnie obejrzeć i ewentualnie oczyścić (resztki po coli na MOBO czyściłem izopropylenowym alkoholem, z dobrym skutkiem:) ) PS luknij na złącza USB czy któreś nie jest uszkodzone i nie zwiera…