Laptop: min. 2GB RAM, 250HDD,brak systemu (lub Linux)?

Witam,

Przymierzam się do kupna laptopa, co do którego mam kilka konkretnych wymagań: co najmniej 2GB RAM (i pewnie na tylu się zatrzyma ;)), 250 GB HDD, bez systemu (lub z Linuksem). Procesor - wiadomo - jak najlepszy, ale jeszcze nie zastanawiałem się nad konkretami. Karta graficzna - byleby była, raczej nie będę na nim grał, choć gdyby się coś dobrego trafiło w tej cenie, to z przyjemnością odpaliłbym w (niedalekiej) przyszłości GTA IV, ale podkreślam - nie koncentruję się na grafice. Cena takiego komputerka - do 2500 zł, choć z miłą chęcią wziąłbym coś tańszego. :wink: Co o tym sądzicie, jakie laptopy polecacie? I jeszcze jedno - czym się różnią te wszystkie serie laptopów (np. Asus F3 od F5 albo HP 6720s od HP Pavilion), znacie jakąś stronkę (lub forum), gdzie to zostało wytłumaczone? Bo na stronach producentów to każdy szmelc jest “multimedialny i dla całej rodziny”. 8)

Z góry dzięki!

a jaka max cena?

2500 zł.

http://www.allegro.pl/item434629033_vbi … bonus.html

lepszy proc, gorsza grafa, dysk mniejszy niz chciałeś

http://www.allegro.pl/item439594194_com … ready.html

gorszy proc, lepsza grafa

na Twoim miejscu brałbym HP 6720s KU475ES, solidny, porządnie wykonany lap.

Trochę za drogo, poza tym bardziej celuję w markowe (np. Asus, HP, Toshiba) laptopy…

:o W teorii wygląda elegancko, (nawet 3 GB RAM podają), choć jak się wejdzie w witrynę sklepu, to 2GB (np. tutaj: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=HP+6720S-KU475ES). Pytanie - ile w końcu ten laptop ma pamięci i czemu jest taki tani, gdzie haczyk? W czym ta seria jest gorsza od Pavilion, może procesor albo co? :wink:

haczyku nie ma w tym HP, takie laptopy już tyle kosztują, sam mam 6715b i jestem z tego bardzo zadowolony, seria Pavilion różni się przede wszystkim designem, specyfikacja nie ma tu nic do tego gdyż podzespoły oba mogą mieć takie same