Laptop mniej wydajny po przeinstalowaniu win7

przed przeinstalowaniem windowsa 7 działały mi takie gry jak Battlefield 3, Call of Duty czy Medal of Honor, teraz mam problemy z instalacją b3 (konkretnie problem z directem, mam 10 a on prosi chyba o 9, a to inna gra nie chce się uruchomić a to inna wyłącza się itp. a jak juz jakaś nowsza działa to się przycina zazwyczaj. przed przeinstalowaniem w te nowsze gry grałem zazwyczaj na max wymaganiach ale na 800-600 rozdzielczości, wiem ze to możne wydawać się głupie, ale gry sie nie przycinały i wyglądały przyzwoicie. czy ktos wie czego to wina?

mój sprzęt (laptop samsung rc510)

Intel Core i3 380M

2,53 GHz, 3 MB cache

4 GB DDR3, 1333 MHz

2x 2 GB, maks. 8 GB

nVidia GeForce 315M

512 MB, DirectX 10.1, SM 4.1

Intel GMA HD

Samsung SpinPoint M7, 500 GB, 5400 rpm

Him Shadow , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Cześć

Przeinstalowywałeś system korzystając z recovery czy z czystej płyty? Jeżeli z czystej płyty czy zainstalowałeś wszystkie niezbędne sterowniki?

Zaktualizowałeś DirectX?

Zainstalowałeś niezbędne aktualizacje do systemu?

Przeinstalowanie, to z recovery z softem producenta? Directxy funkcjonują obok siebie i Directx 9 ma biblioteki do większości gier. Trzeba pobrać i uruchomić. Czysta instalacja wymaga zainstalowanie głównych sterowników. Sprawdź w menadżerze urządzeń, co tam masz.

przępraszam żę nię zastosowałęm polskich znakóf Areh :slight_smile:

instalowałem z oryginalnej płyty dołączonej do laptopa, po zakupie laptopa tez musiałem zainstalować z tej płyty wszystko i wszystko śmigało, a teraz już nie poszło tak gładko, musiałem szukac sterowników do wszystkiego a nie są tak normalnie łatwo dostępne, ale możne poprostu mało sie znam na tym;p

Cześć

Jeżeli przeinstalowywałeś system korzystając z recovery to wszystkie sterowniki i programy producenta powinny być już zainstalowane.

Nie wiem dlaczego w twoim przypadku było inaczej.

A co do sterowników, zawsze najłatwiej znaleźć je na stronie producenta danego laptopa.

czyli jeśli przeinstalowałbym go jeszcze raz i udałoby mi sie opprawnie zainstalowac odpowiednie sterowniki to działałby jak poprzednio? bo wydawało mi sie ze moze poprostu sie postarzał i dlatego gorzej działa;p potrzebuje go tez do montowania filmów w hd, i teraz nie jest to mozliwe…

Cześć

Jeżeli masz zainstalowane wszystkie niezbędne sterowniki to nie widzę sensu aby po raz kolejny przeinstalowywać system.

Zainstalowałeś wszystkie niezbędne aktualizacje do systemu i programów z którym korzystasz?

Ponieważ?

ponieważ program sie zacina, podgląd w programie itp… instalowały sie aktualizacje, i tak nic nie działa…

gdybym przeinstalował to skąd mam widziec który z tych sterowników zainstalowac? przeciez nie przystkie?

http://www.samsung.com/pl/support/model … -downloads