Laptop + monitory zewnętrzne. Windows 8.1

Ostatnio zakupiłem monitor zewnętrzny do domu który ma max rozdzielczość 1920 x 1080 (będę nazywał go nr 1) i na takiej pracuję w domu (uzywam tylko opcji win+P “Tylko drugi ekran”). W pracy mam monitor z max rozdzielczością 1680x1050 (będę nazywał go nr 2) i tutaj mam problem. Po podłaczeniu monitora nr 2 mam czarny ekran. Dotychczas myślałem, że win potrafi rozpoznac indywidualnie podpinane monitory i zapamięta ich ustawienia ale on chyba pamięta jedynie idywidualny rozkład monitorów przy opcji win+P “Rozszerz”.

 

Aktualnie nie moge podłączyć monitora nr 2 z opcją “Tylko drugi ekran”. Jak używam “Rozszerz” ekran działa i pokazuje rozdzielczość 1680x1050. Jedank po przełaczeniu na “Tylko drugi ekran” jest czarny obraz i komunikat od monitora “poza zakresem”. Jak mogę zmienić rozdzielczość abym mógł uzywac tylko monitora nr 2.

PPM na pulpicie > Rozdzielczość ekranu i tam zarządzaj monitorami

Jak już wspomniałem rozdzielczość jest prawidłowa gdy używam opcji Rozszerz (1680x1050). A jak przełącze na “Tylko drugi ekran” to nic nie kliknę z powodu “ciemności”.

 

https://www.dropbox.com/s/hadyqr5fdm7kpze/monitor.png

Próbowałeś klikać Wykryj i Identyfikuj?

Tak. Wykrywa i indetyfikuje prawidłowo jednak nie ma to wpływu na rezultat “czarnego” ekranu.

Jak dajesz na “Rozszerz” jako główny ekran nadal jest wbudowana matryca, tak?

Może spróbuj w trybie rozszerzonego pulpitu ustawić monitor 2 jako główny a potem przełączyć na “Tylko drugi ekran”.

Mam zmienione przy Rozszerz monitor nr 2 jako główny z racji wygody. Próbowałem oczywiście zmieniać między nr 1 i 2 ale to i tak nie zmieniało nic.

______________

Problem rozwiązałem. Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc.