Laptop MSI CX640 problem z uruchomieniem

Witam. Mam problem z laptopem MSI CX640. Wczoraj uśpiłem go z włączoną grą i gdy dzisiaj go włączam to zawiesił się i go zresetowałem, ale wtedy już się nie uruchomił. Od razu wyskoczył komunikat " reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Nie mogę wejść w biosa żeby zmienić bootowanie tak jak czytałem w innych wątkach po klikaniu [del] lub F2 nic się nie dzieje tylko kopiuje się komunikat. Jeśli potrzeba innych danych to w ramach możliwości je dam. Bardzo proszę i szybką pomoc.

Aby uruchomić BIOS, włącz notebooka i naciskaj rytmicznie (pukaj w klawisz!) [Del] w trakcie trwania startu. Jedno naciśnięcie zwykle nie wystarczy do wejścia w BIOS. Jednak samo wejście do BIOSu i jego przestawianie pewnie nie rozwiąże problemu.

Naciskałem del jak nadpobudliwe dziecko i nic… na włączenie BIOSa mam jakieś 0,5 sek bo od razu wyskakuje ten komunikat.

Hm! Przy niemożności wejścia do BIOSu pozostaje jedynie go “wyzerować”, czyli wyjąć baterię BIOSu (laptopa też!) na kilkanaście minut, ale jak to zrobić w Twoim laptopie, nie wiem.

Taka opcja nie istnieje, ponieważ laptop jest na gwarancji… ale aktualnie jestem na wyjeździe i nie mam jak go oddać.

Dodane 25.07.2012 (Śr) 13:56

Jakieś jeszcze propozycje ? :frowning: