Laptop MSI CX640 problem z uruchomieniem

(Rosinski94) #1

Witam. Mam problem z laptopem MSI CX640. Wczoraj uśpiłem go z włączoną grą i gdy dzisiaj go włączam to zawiesił się i go zresetowałem, ale wtedy już się nie uruchomił. Od razu wyskoczył komunikat " reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key". Nie mogę wejść w biosa żeby zmienić bootowanie tak jak czytałem w innych wątkach po klikaniu [del] lub F2 nic się nie dzieje tylko kopiuje się komunikat. Jeśli potrzeba innych danych to w ramach możliwości je dam. Bardzo proszę i szybką pomoc.

(system) #2

Aby uruchomić BIOS, włącz notebooka i naciskaj rytmicznie (pukaj w klawisz!) [Del] w trakcie trwania startu. Jedno naciśnięcie zwykle nie wystarczy do wejścia w BIOS. Jednak samo wejście do BIOSu i jego przestawianie pewnie nie rozwiąże problemu.

(Rosinski94) #3

Naciskałem del jak nadpobudliwe dziecko i nic... na włączenie BIOSa mam jakieś 0,5 sek bo od razu wyskakuje ten komunikat.

(system) #4

Hm! Przy niemożności wejścia do BIOSu pozostaje jedynie go "wyzerować", czyli wyjąć baterię BIOSu (laptopa też!) na kilkanaście minut, ale jak to zrobić w Twoim laptopie, nie wiem.

(Rosinski94) #5

Taka opcja nie istnieje, ponieważ laptop jest na gwarancji... ale aktualnie jestem na wyjeździe i nie mam jak go oddać.

-- Dodane 25.07.2012 (Śr) 13:56 --

Jakieś jeszcze propozycje ? :frowning: