Laptop MSI, czy sie opłaca?

Witam!

Miałem zamiar kupić sobie laptopa, planowałem HP lub TOSHIBE (wykluczas ACER gdyż słabe wykonanie oraz ASUS gdyż za drogi), lecz kumpel - sprzedawca w sklepie polecił mi lapka MSI, powiedział że bardzo dobrze sie sprzedają, niedawno wyszły, a co do MSI to że to dobra firma produkująca podzespoły dla komputerów. Cena tego lapka to 2.300 zł z groszami.

Oto specyfikacja:

Procek: Intel Core Duo 1.6 GHz 1 MB cache T2330

Matryca 15,4 cale WXGA 1280 x 800 (16:10) świecąca Powłoka Glare

Pamięć: 2048 MB max to 4096 MB SO - DIMM DDR2 667 MHz

Dysk: 160 GB SATA 5400 obr/min

Napęd optyczny Super Multi DVD +/-RW/RAM

Karta graf: Intel X3100 GMA965 384MB pamięć współdzielona 384MB

Kart dźw. zintegrowana

Głośniki 2 sztuki

wbudowany mikrofon

Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000 Mbps Gigabit Ethernet

Karta sieciowa bezprzewodowa 802.11b/g

Bluetooth

Fax modem

PCMCIA card type II

Kensington Lock

VGA (RGB)

S - video/TV - out

Line-out

MIkrofon zewnętrzny

S/PDIF

Czytnik kart pamięci 4 w 1 (MMC, SD, MS, MS PRO)

Fire - Wire (IEEE1394)

USB 2.0 4 sztuki

Genuine Windows Vista Home Premium PL

Wbudowana kamera 1.3 

TouchPad

Akumulator Li-Ion 4400mAh czas pracy 3,4h

wys: 33mm

szer: 358mm

głęb: 259mm

Waga 2,6 kg

gwarancja 24 miesiące międzynarodowa

gwarancja na baterie 12 miesięcy

wyposażenie: torba, mysz

Opis: pełnowymiarowa klawiatura, gwarancja "door to door"

I jak kumpel mówił prawdę że sie opłaca czy nie za bardzo?

Powiedz do czego go będziesz używać, jeśli do aplikacji biurowych, słuchania muzyki czy oglądania filmów itp. to jest w sam raz.

Zgadłeś =D> Potrzebuje go do pracy, od czasu do czasu do muzy i filmu. Z góry pisze żę nie zamierzam na nim grać, ale co powiesz na temat firmy MSI i tak niskiej cenie?

Cena rzeczywiście dość niska, patrząc pod kątem wyposażenia lapka. Dołączona do niego Vista powinna chodzić w miarę płynnie, jeśli nie grasz grafika również spełni swe zadanie w zastosowaniach w/w.

Co do firmy MSI słyszałem że nie ma z nią większych problemów, a na plus można na pewno zaliczyć serwis.

Pozdrawiam

Witam

Przyjrzyj się tej jednojajowej Tośce. Na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom i będziesz miał 800 zł w kieszeni.

http://www.agito.pl/toshiba/toshiba_sat … 30245.html

Rzeczywiście ta Toshiba jest tańsza, ale ja już chce kupić sprzęt na lata i nie ma mowy o jedno rdzeniowym procesorze! Właśnie dużym plusem jest że serwisy MSI są w Polsce =D> Może ktoś jeszcze coś mi dopowie?

Acer jest słabo wykonany? Przestań brać to co bierzesz.

Kiedyś bym się pod tym podpisał obiema rękami, ale nie dzisiaj.

Dziś dostajesz więcej w Acerze za 30% mniej niż to samo w HP.

Kiedyś podobnie było z Fiatem (Niemcy mówili Feller in eine taile - eine czyta się “ajne” stąd "a) - czyli feler w każdej części. Dzisiaj Toyota ma więcej usterek niż Fiat :o (ale te nowe Fiaty).

Dokładnie jest z Acerem. Kiedyś to była tandeta, ale nie dzisiaj.

Jednego nie rozumiem. Dlaczego ludzie wolą przepłacać kupując tę tandetę od HP??? No dosłownie nie mogę wyjść z podziwu.

ja bym z tobą polemizował. że acer to tandeta nawet teraz wiem bo kumpel w firmie dostał acera . ja mam hp i złego slowa o nim nie mogę powiedzieć.

lapki msi podobnie jak asusa są ze średniego segmentu cenowego, zaproponowany przez ciebie w 1 poście jest przyzwoity, atuty to bluetooth, czytnik kart pamięci oraz Vista HP a nie BASIC. w tej cenie nic wyraźnie lepszego nie znajdziesz aczkolwiek poza comaplami i asusami z kadłubkiem VBI.

http://allegro.pl/item359281745_asus_vb … _wawa.html

Dzięki, rzeczywiście ten z linku jest lepszy ale zostawmy to narazie. Co do Acera to nie napisałem że tandeta tylko że słabe wykonanie, chodzi mi głównie o obudowy! Może i są tańsze od HP ale ich sposób wykonania i serwis w Czechach czy Słowacji odstawia go z tyłu :x