Laptop MSI GX60 Nie da się zainstalować Windows 7

Witam. Mam laptopa MSI GX60 z wgranym oryginalnym systemem Windows 8. Jako że nie lubię tego systemu chciałem zainstalować Windows 7, zrobiłem bootowalnego pendrive i podłączyłem i instalator się włączył ale problem jest taki że instalator woła o sterowniki napędu których nie mam. Czy możliwe jest to że ten laptop nie obsługuje Windows 7? Jeśli jest jakaś metoda by wgrać Windows 7 to jak to zrobić? Z góry dzięki za każdą pomoc.

Prawdopodobnie masz ustawiony w BIOSie kontroler praca w trybie RAID - przestaw na inną pozycję.

Jeśli autor ma w tym modelu Raid 0 to po wyłączeniu macierzy straci wszystkie dane, a dyski będą widoczne pojedynczo. Windows 7 instalujesz z usb 2.0? Masz napęd optyczny, najprościej go wykorzystać w tym wypadku.

Tutaj chodzi o sterowniki usb. Masz jakiś z nowszych chipsetów w tym laptopie i system nie ma wbudowanego sterownika usb. Nie kombinuj nic z ahci ani z raid (raid zapewne tam nie ma). Zintegruj sterownik usb z instalką lub wykorzystaj napęd dvd do instalacji. Obraz możesz nagrać na dvdrw przykładowo.

@Longhorn2009 Tak windows 7 instaluję z usb 2.0. Gdzie mogę znaleźć sterowniki do napędu?