Laptop MSI - zwolnienia w czasie streamingu League of legend

Witam, posiadam laptopa MSI GT780DX, zawarte w nim 8GB RAMu, intel core i5-2430M, karta GTX570M .

Teraz pytanie, dlaczego nie moge streamować w 1920x1080 w zwykłym HD ? Streamuje OBS oraz mam 2mb uploadu, co powinno wystarczyć.

Streamuje tylko gre league of legends. Gdy gram jest spoko, włączam streama z wysyłaniem nie ma problemu ale spadają mi klatki do 50, i są ściny, czasem lagi i jest to niekomfortowe.

Ustawienia mam dobre na 100 %. I tu pytanie, jak taki sprzęt może mieć z tym problem? Mam go 2 lata, robiłem 5 dni temu formata.

Może warto go rozebrać i przeczyścić ? Inni z gorszym sprzętem streamują w HD a niektórzy z takim samym sprzętem w full HD.

Proszę o rady.

Wcześniej nie było problemu?

Jakie temperatury osiąga pod obciążeniem?

Czasami głośno pracuje, ale nie jestem w stanie powiedzieć jaką temperature, ponieważ najzwyczajniej nie wiem jak ją sprawdzić .

Na przykład w HWMonitor

Ok, dzięki, jutro sprawdze i podam ew. wyniki.

ExtinctioN , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

WItam ponownie, zrobilem screena tych temperatur, za cholere nie wiem jak to odczytać, więc zostawiam screena, mam nadzieje, że powiecie czy wszystko jest w porządku czy nie.

screen: http://i41.tinypic.com/2evtdo6.png

Pozdrawiam.

To są temperatury podczas grania/streamowania? Nie wydaje mi się.

Tu są temperatury podczas streamowania i grania: http://i41.tinypic.com/992ff9.png

Mając 2mbps uploadu musisz stream ustawić na MAX 1,5mbps żeby nie doświadczać lagów. Spadki FPS w grach online również często są powodowane przez lagi właśnie. Kolejna sprawa to fakt, że aby przetwarzać w locie obraz 1080p z gry mającej tyle malutkich szczegółów na mapie oraz efektów świetlnych trzeba mieć dość wydajnego peceta. Tak czy owak ogranicza cię głównie internet, z tym co masz postreamujesz komfortowo max 480p bo nawet przy 2mbps stream 1080p będzie wyglądał jak kupa.

Streamuje zawsze w 1920x1080, bo taką mam rozdzielczość kompa, poza tym z netem jest wszystko wporzo, mi wystarczy streamowanie w 720p, a bitraty mam ustawione własnie na 1500 … . Dla mnie jest to dziwne, ponieważ ludzie z gorszym sprzętem ciągną to 720p, przy takim samym necie lub nawet gorszym! Jak patrze na inne streamy to procki są często i5 lub gorsze tak samo z kartą graf., czy problemem może też być to, że pracuje na laptopie? No i co z tymi temperaturami, czy są w normie czy nie :slight_smile:

Nie porównuj laptopa do komputera stacjonarnego, w komputerze procesor i5 ma cztery rdzenie (4 wątki) a w laptopie ma 2 rdzenie i 4 wątki, grafika też nie ma lekko w FHD.