Laptop multimedialny - 2500zł

Witam serdecznie. Zbliza się koniec roku. Zamierzam kontynuować naukę w technikum, które leży poza miejscem mojego zamieszkania. Dojazd nie wchodzi w grę, jedynie internat, także komputer klasy PC pójdzie w odstawkę. Dysponuje kwotą 2500zł. Szukam notebooka do zastosowań multimedialnych. Gry (oczywiście w granicach rozsądku), filmy, muzyka, internet. Ogólnie standardowe wymagania. Mam kilka modeli, na które zwracam uwage, ale chce je porównać z propozycjami forumowiczów. Co mogę dostać w tej kwocie? Prosiłbym o modele, którymi warto sie zainteresować.

PS.Zależy mi na jakości wykonania. Lenowo Y570 wydawać by sie mogło, że mnie zadowoli, jednakże jedna wizyta w sklepie stacjonarnym wszytsko zmieniła. Tak beznadziejnego wykonania obudowy matrycy nie widziałem od dawna w laptopach. Plastikowa tandeta, gnie sie, trzeszczy i odstaje.

PPS. Czy jest sens czekania na wejście intelowskich Ivy Bridge? Czym bedzie skutkowac wprowadzenie tej generacji? Dodatkowo chciałbym prosić o poradę względem notebooków opartych o AMD. Nigdy nie interesowałem się tym producentem, także jestem tutaj zielonym laikiem. Jakie modele procesorów AMD i kart graficznych od Radeona są porównywalne do Intela i5 2430 i nVidii GeForce GT540? Gdy przeglądam oferty, zawsze odrzucam AMD, bo sie nie znam na jego modelach, a może to błąd.

Byłbym wdzięczy za wskazanie laptopów godnych uwagi, oraz rozwianie wątpliwości co do procesorów generacji Ivy Bridge oraz porównania modeli Intela i AMD. Z góry dziękuje za okazaną pomoc i wszelakie udzielone rady w tym temacie.

pozwolę sobie odnieść się do tego, co napisałeś o lenovo. sam posiadam model y550. czy drugi raz kupiłbym ten komputer? raczej nie. prawdą jest, że obudowa w serii to coś zakrawającego na pomstę:) w każdym razie zaletą jest m.in. to, że jest on niesamowicie cichy, nie grzeje się, a przez ponad dwa lata użytkowania nigdy nie miałem problemów z systemem czy hardwarem. Obraz, a w szczególności dźwięk, jest również bardzo dobry. I choć wspomniałem o tym, że ja już bm go nie kupił (nie spełnił moich potrzeb - to moja wina, źle je zdefiniowałem przed zakupem), to myślę, że jeśli potrzebujesz multimedialnego laptopa, który nie będzie przewożony cały czas, powinieneś wciąż rozważyć jego zakup. pozdrawiam

Co do procesorów AMD - trochę trudne pytanie - “normalnie” procesory Ax są dużo słabsze od i5… ale z jakiegoś powodu mają fabrycznie zawyżone napięcie - opłaca się je przetaktować i przy okazji obniżyć napięcie (tak, ja też do tej pory nie wyobrażałem sobie podkręcania procesorów w laptopach i to zwłaszcza w celu ich schłodzenia). Wtedy już mogą konkurować z i5 (w kilku testach, które robiłem laptop z podpisu jest porównywalny do i5 2410 + GF540M, choć zdziwił mnie wynik w 3dmarku 2011 - P 1596… ale 3dmark zbyt miarodajny nie jest:P). Ogólnie jak patrzysz się na modele AMD, to w tej cenie możesz zignorować wszystko poniżej A6/A8. Oznaczenie “X” na końcu modelu procesora oznacza, że ma wyższe taktowanie i obsługuje szybsze pamięci (DDR3-1600) kosztem zwiększenia emisji ciepła (z 35 na 45W = potencjalnie głośniejszy laptop).

Co do Radeonów - na poziomie GF540M zaczynają się osiągi rodziny 67x0 - przy czym oznaczenie na końcu G2 oznacza, że układ APU ma możliwość współpracy z kartą dedykowaną w trybie Crossfire/Dual Graphics. Ten tryb czasami powoduje problemy (m.in. w OpenGL działa tylko zintegrowana w procesor) ale jeżeli któraś gra nie ma z nim problemów to się to mimo wszystko odczuje… także w postaci ciepła bo jak pracują obie karty na maksymalnych obrotach to jednak jest trochę ciepło - zwłaszcza jeżeli procesor też ma co robić.

Jeżeli nie musisz pilnie kupić tego laptopa - warto poczekać przynajmniej do pierwszych testów układów AMD Trinity (w zakresie cen do 2500 zł może się coś zmienić).

JEśli chodzi o modele lapków to ja proponuję takie:

http://www.x-kom.pl/p/70542-notebook-la … gent=89516

http://www.x-kom.pl/p/77449-notebook-la … gent=88535

http://www.x-kom.pl/p/72306-notebook-la … gent=88535 (troche droższy)

O jakości wykonania Samsungów i Asusów - nie mam osobiście zastrzeżeń. W HP nadal nie został do końca rozwiązany problem z chłodzeniem, co może byc troche odczuwalne przy graniu. JEśli chodzi o AMD w lapach to niestety nie podpowiem, bo wiele z nimi sam do czynienia nie miałem, ale zauważyłem, że wszyscy teraz idą w intela, no chyba że za radą Ogixa chcesz się pobawić

Dziękuję bardzo serdecznie za udzielone rady. Okazały się one bardzo pomocne, szczególnie użytkownik OgiX zaimponował mi swoją wiedzą na ten temat, bo jest ona ponadprzeciętna.

Lenovo to IBM, a to oznacza jakość wykonania, obsługi i wszystkiego co dobre na tym rynku, dlatego do tego producenta nie miałem żadnych zastrzeżeń do momentu, kiedy dane mi było obcować z wykonaniem matrycy w modelu Y570. Wszystko pięknie, jednostka zasadnicza z aluminium, klawiatura najwyższych lotów, głośniki od JBL charakteryzujące się świetnym dźwiękiem, a niespodzianką okazała się klapa wyświetlacza. Jestem tym zniesmaczony, bo gdyby nie ten mankament to byłby to idealny laptop dla mnie. Mógłbyś powiedzieć, co ci w nim nie odpowiada i jakim wymaganiom nie jest on w stanie sprostać?

Od dłuższego czasu interesuje się własnie Asusem X53SV. Pomimo tego, że kolega przedstawił model powyżej pułapu, można dorwać go w specyfikacji z Intelem i5 2430 co czyni go tańszego, a tym samym spełniającego moje wymagania. Do samsunga jestem uprzedzony, dwa laptopy służbowe mojego ojca były wyprodukowane przez tego producenta, no i niestety majac z nimi doczynienia szybko się przekonałem, że poza wyjątkami jest to firma oferująca jako takie wykończenie jakościowe swoich produktów. Jednakże nie zamierzam tutaj mówić, że cała marka jest zła, bo sam korzystam z chociazby telefonu komórkowego Samsunga :wink: . Zastanawiam się nad Dellem XPS L502X. Jak myślicie, warto do niego dopłacać?

Mowa o tym egzemplarzu. Jest to moim zdaniem bezpośredni konkurent Lenovo Y570. Lubi się grzać, ale za to oferuje wiele zalet poza tą jedną wada.

http://www.x-kom.pl/p/76853-notebook-la … 7hp64.html

Dodane 14.05.2012 (Pn) 0:14

Refresh