Laptop Multimedialny do 3500 zł

Witam Wszystkich

 

Mojej siostrze padł wczoraj laptop, dokładnie Samsung  model:    np 355 v5c  (laptop ma niespełna 3 lata i jest już po gwarancji)

Problem: Adapter mruga i piszczy gdy jest podłączony do laptopa, gdy jest odłączony wszystko jest OKI

Sprawdzanie: Kabel od adaptera do laptopa cały bez przetarć. RAM wyciągnięte, dysk też i nadal mruga adapter, procesor nie sprawdzany. - siora się nie zna dalej :slight_smile:

HISTORIA: Dwa lata temu  padł dysk i RAM

Antywirus: kupiony i ciągle aktualizowany (Za opłatą licencyjną odnawianą co roku) od początku zakupu 

 

Pytanie nr1

Czy można przerzucić klucz ze starego laptopa do nowego legalnie, i czy Samsung powinien nam zwrócić odszkodowanie za utratę klucza za Windows 7 Home wersja dla jednego laptopa 

 

Pytanie nr2

Dlaczego wszystkie laptopy prócz SONY, TOSHIBA i ASUS to szrot i złom ?? - pytanie humorystyczne i retoryczne :slight_smile: :smiley: Nie chce słyszeć odpowiedzi typu, że o laptop trzeba dbać, bo dbamy o nie a i tak się psują. Tylko w domu mamy 8 LAPTOPÓW, i wszytko co nie jest TOSHIBĄ, SONY czy ASUSEM  pada jak muchy  (mają po 6-9 lat i chodzą bezawaryjnie)

 

Pytanie nr3 jaka jest najlepsza konfiguracja laptopa dla osoby, która potrzebuje go do: zdjęć, wycieczek, filmów, muzyki oraz do programów, które średnio potrzebują po 2 lub  3 GB RAM  do pracy, np: programy analityczne, photoshop itd. Ale bez gier komputerowych i wyłącznie firm ASUS, TOSHIBA lub SONY w cenie od 2000 do 3000 tysięcy złotych.

 

Dziękuję za odpowiedzi.

1/ Legalnie do końca nie, system w wersji OEM jest przypisany do płyty głównej laptopa. Ale kod zadziała. Aktualnie jest jednak problem ze sterownikami nowymi - brak ich po prostu do nowych laptopów. Wszystko pod win 10.

 

2/ Nie wiem czy szort, zależy na co trafisz. Największą renomę mają Dell’e, serie biznesowe od HP i Thinkpady.

 

3/ Jaki rozmiar matrycy? Z systemem w zestawie czy bez w takim razie?

 

Lenovo chyba robi sterowniki też pod Windows 7 do nowych laptopów? :slight_smile:

 

http://support.lenovo.com/no/pl/products/Laptops-and-netbooks/IdeaPad-Y-Series-laptops/y700-15isk?LinkTrack=Solr&beta=false

Dzięki za odpowiedzi, OKi to tak

  1. Matryca 15,3 w tych rozmiarach,  cena do 3500 zł max MULTIMEDIALNY

  2. Klawiatura musi mieć bezwarunkowo obok drugą klawiaturę numeryczną  (siostra jest księgową :smiley:   )

  3. Skoro jest problem ze sterownikami to lepiej od razu Windows 10 

 

Nie wiem jaki jet Windows 10, ale mam nadzieje, że nie jest to ten sam ■■■■ co Win 8, chodzi o to,aby miał pulpit i jak na Win 7 

Ludzie narzekają na 8 i to wszędzie, u mnie w rodzinie też :slight_smile:

 

Po namyśle zastanawiam się, czy nie jest czasem tak, czy te podrzędne marki lub podrzędne modele dobrych marek  produkuja Lptopy na rok góra dwa potem ma się spalić. A za lepsze trzeba dać od 3000 i więcej i mówię tu tylko o laptopach użytkowych i biurowych, żadnych dla specjalistów i dla graczy. Może to jest taka współczesna tendencja, że produkuje się laptopy dla biura za 3000-5000 zł i dla zwykłych ludzi, którzy po roku i tak sobie kupią nowy za 1500-2000 zł

 

Ja kupiłem zwykłego laptopa z TOSHIBY z karta dedykowaną za 4500 zł do biura,  GTA 4 ledwo chodził . Dla graczy  był wtedy za 8000  . Ale laptop do dzisiaj chodzi

 

Może to taki trend że laptop za  2000 to taki chłam, który Janusz w elektrycznym też by sobie poskładał  :D :smiley:

 

Lenovo Y700-15 z i5HQ + GTX960M + win

ewentualnie z bardziej renomowanej marki:
Dell Inspiron 7559 i5HQ + GTX960M

oba z mocnymi konfiguracjami, lenovo obudowa aluminiowa i matryca FullHD IPS ale pół-matowa, kiepski serwis, wadliwe egzemplarze na rynku trzeba testować po zakupie. Dell mniej problematyczny, mocne podzespoły, matryca FullHD IPS w pełni matowa. Obudowa z tworzywa sztucznego, ale dość solidna.

Z tym Dell to jest zachęcony, podoba mi się, Ale procek trochę za slaby, myślę, że 3 GHz to minimum teraz. A tak na marginesie, od jak dawna te firmy produkują laptopy i mają w ogóle o tym pojęcie jak: TOSHIBA, DELL, SONY, ASUS, bo tak teraz czytam to ASUS jest Tajwański co ciekawe produkuje też płyty dla Gigabayta czy MSI, Nie twierdzę, że z dalekiego wschodu to złe, ale moim zdaniem bardzie liczy się doświadczenie w produkcji niż renoma promowana przez media. Jeśli ktoś jest w czymś dobry to jego [produkt mówi sam za siebie :slight_smile: NA Wikipedii też ciężko o takie informacji najwięcej napisali właśnie o ASUS

Nie patrz na wydajność procesora przez pryzmat samych GHz to nie te czasy.

Dzięki. Zachęciłeś mnie do lektury i uzupełnienia wiedzy na temat procesorów, jestem w tyle teraz, poczytam dzięki za info :) 

Jeszcze dla kobiety fajnym modelem moze byc Lenovo ideapad 700 w wersji białej.

http://www.sferis.pl/p/387130-laptop-lenovo-ideapad-700-i7-6700hq-156fhd-8gb-1tb-gtx950m-win10-bialy-80ru0033pb.html

Matowa matryca, mocny procesor, kobiecy wygląd, seria ideapad jest naprawdę trwała, znajomej pomagałem kupić lapka 3 lata temu i właśnie wzięła ultrabooka z tej serii i śmiga bez problemu do dzisiaj :slight_smile:

 

Ja mam wydajnego Della z serii Inspiron i nie mam co narzekać. Brałem przez stronę leasinglaptopa.pl w leasingu i przyznam, że to była najlepsza opcja dla mnie. Sam dopasowałem raty, a jako, że zaczynałem z biznesem to jakoś specjalnie nie było mnie stać na szastanie kasą, więc finansowanie było the best way:)

Seria ideapad ma fajne ultrabooki, moja żona ma także potwierdzone info :slight_smile: ogólnie jestem fanem lenovo nawet tych tańszych niższej klasy.