Laptop na Informatykę

Witam serdecznie!

Poza typowymi parametrami weź pod uwagę:

  • klawiaturę (w końcu programując trochę się pisze :wink:

  • ilość i wersję portów USB - przynajmniej jeden 3.0, policz ile będzie ci potrzebne - 1 myszka, 1 nośnik, 1 telefon/tablet + 1-2 dodatkowe ewentualnie 1 na modem

  • kamerkę (nie musi być dobra, ale możliwe, że będzie ci potrzebna do projektów.

  • wytrzymałość oczywiście

Dzięki za kilka rad.

 

Co myślisz o czymś takim:

Laptop mniejszy jak 14" z konkretną baterią (chodzi o mobilność - noszenie na uczelnie/do domu etc), a do tego jeszcze jakiś zew. monitor?

Tylko jak rozwiązać wtedy problem z kablami walającymi się po środku pokoju (mieszkam razem z kolegą w 20m2)? Laptop stałby powiedzmy na biurku, a ja leżąc/siedząc na łóżku - chciałbym programować, stąd pod nosem powinienem mieć monitor + mysz + klawiaturę.

Oczywiście mogę trzymać laptopa na kolanach, ale zwyczajnie nie lubię patrzeć z niewielkiej odległości w ekran (w dodatku niewielki, bo mniejszy jak 14").

Zależy jak wygląda pokój i jak rozstawione są meble.

 

Możesz kupić długie kable/przedłużki, pospinać i poprowadzić przy ścianie.

Myślałem raczej o zabawie w sprzęt bezprzewodowy, jak to widzisz?

Jaki ja genialny jestem, nawet pomyślałem o czymkolwiek bezprzewodowym :slight_smile: Bierzesz bezprzewodową klawiaturę i mysz odbiornik w laptopa, w systemie ustawiasz, żeby działał zamknięty, zamykasz i podpinasz do monitora.

Jeśli praca z dwoma ekranami i zestawem bezprzewodowym to polecam Display Fusion Pro :wink: