Laptop na raty w Media Markt - na co uważać

Witam.

Chciałbym zakupić laptopa na raty w Media Markt nigdy nie brałem niczego na raty ale słyszałem, że kiedyś (nie wiem jak teraz) jeśli wartość przedmiotu rosła przez okres spłaty to trzeba to było dopłacać. Czy nadal jest coś takiego stosowane albo coś podobnego na co powinienem zwrócić uwagę ?

Nie pisz takich bezsensownych rzeczy. Ciebie interesuje cena (wartość) sprzętu w momencie zakupu (podpisywania umowy ratalnej), może ewentualnie zmienić się oprocentowanie rat, które będziesz spłacał.

WG tego co napisałeś to jeśli sprzęt będzie taniał (za rok obecny sprzęt będzie duuuużo tańszy) to powinieneś zapłacić odpowiednio mniej? :wink:

Podpisując umowę ratalną zawierasz ją z za pośrednictwem danego sklepu z którymś z banków. Bank płaci całą kwotę za ten sprzęt firmie, która Ci go sprzedała jednorazowo, zaraz po zatwierdzeniu umowy ratalnej, Ty natomiast spłacasz raty na konto banku.

Bank nie zna zmian cen danego produktu - chce tylko odzyskać wartość udzielonej pożyczki (kredytu) + ewentualne odsetki.

Dokładnie - to jakieś pierdoły. Nigdy nic takiego nie było i nie jest stosowane. Wystarczy logicznie pomyśleć - wyobrażasz sobie jakie dawałoby to możliwości dojenia kasy z ludzi? Gdyby tak było to do czasu spłacenia ostatniej raty nie wiedziałbyś za ile kupiłeś sobie laptopa :smiley: A tak jesteś to w stanie określić już na początku i stwierdzić czy opłaca Ci się.

kupowanie laptopa w media markt nie jest dobrym pomysłem zwłaszcza że sprzęt ma służyć kilka lat…

Wytłumacz mi co ma jakość produktów np. toshiby do tego gdzie będą sprzedawane ;/

ziemia93 , nie słuchaj go (julek94), właśnie w ten sposób powstają się takie pogłoski/plotki/… jak ta, która jest źródłem Twojego pytania.

cedar przedstawiłem swoje zdanie! masz prawo sie z nim nie zgadzać w końcu żyjemy w wolnym kraju ale mógłbyś kulturalnie wyrazić swoją opinie:) Weź też po uwagę że w sklepach typu Media Markt jest wiele modeli które trudno kupić gdzie indziej! I jest jeszcze kwestia ceny, np. w moim mieście sprzęt w tym sklepie jest jednym z najdroższych, i wcale nie najlepszych… Jak masz coś do mnie to zapraszam na :arrow: pw

Odnośnie zakupu laptopa to chyba lepszym rozwiązaniem było by wybranie modelu(np. z pomocą na forum) i odnalezienie go w jakimś sklepie typu Apollo, z możliwością zakupu na raty.

Jakoś nie widzę u cedara braku kultury w wyrażeniu swojej opinii, czy krytyce Twojej.

Odnośnie umowy kredytowej, to czytaj ją całą (a szczególnie to co jest napisane drobnym druczkiem). Jeśli chodzi o miejsce zakupu to nie ma większego znaczenia, szczególnie że na większość laptopów udzielana jest gwarancja “door to door”. Tak że, jeśli odpowiada Ci cena w Media Markt to możesz śmiało tam brać.

mógł napisać iż sie ze mną nie zgadza a nie wyskakiwać z :

dobra skończmy ten ott, każdy ma swoje zdanie a jak pisałem wcześniej jeśli cedar ma coś do mnie to niech mi to wyjaśni na pw :!: :!:

ja też nie mam nic przeciwko kupowania w MM, kupiłem już tam 2 notebooki na raty i jakoś nie było żadnego, ale to żadnego problemu, regularnie spłacałem raty i wszystko jednym słowem OK.

a ceny są naprawdę okazyjne, a wybór w większych placówkach nie mały. Jako jedni z pierwszych mieli laptopy Sony które 2 lata temu weszły na rynek i nie uważam że jakbym go kupił w innym sklepie to byłaby to jakaś różnica, po za wyższą ceną oczywiście

no właśnie że niekoniecznie:) często jest tak(przynajmniej u mnie) że sprzęt jest o kilkanaśie procent droższy niż w innych sklepach. Jednak mają niekiedy promocje kiedy można coś naprawdę tanio kupić. Jednak przy zakupie lepiej zawsze porównać ceny. Ewentualnie na promocję czekać. No chyba że tylko w u mnie ceny nie są tak atrakcyjne jak w innych miastach…

Ty chyba jesteś jakiś przewrażliwiony na swoim punkcie. Pomijam fakt, że opowiadasz brednie twierdząc, że sprzęt kupiony w MM nie podziała długo… A kupiony w Vobisie ile podziała wg Twojej teorii?

Jeszcze nawiązując do MM - swojego Lenovo Y530 nabyłem właśnie w MM i to za cenę minimalnie wyższą niż zapłaciłbym w necie i to bez transportu do domu… Tak więc Twoje teorie sprawdzają się wyłącznie w Twoim mieście ;]

Ja brałem w MM swojego lapka w marcu na raty 0% (i tyle właśnie wynoszą), uważaj tylko przy podpisywaniu umowy aby Ci nie wcisneli ubezpieczenia kredytu(tego od rat), który to jest niepotrzebny i służy tylko bankowi a wynosi jakieś 150zł. Trzeba jedynie reguralnie spłacać raty, gdyż odsetki za opóżnienie są dość wysokie.

a może wskażesz mi miejsce gdzie napisałem w ten sposób? MM jest zazwyczaj drogi więc kupując tam sprzęt dostaniemy gorsze parametry niż jak by poszukać np. w jakimś sklepie internetowym. Czyli za tą samą kwotę można mieć lepsze parametry. Jak pisałem wcześniej można tam spotkać modela które dostępne są wyłącznie u nich, i to że wyprodukowała go np. Toshiba już nie będzie wtedy tak istotne. Skąd mieć pewność czy np. te laptopy(tańsze) nie są produkowane np na zamówienie przez MM?

Podsumowując powiem iż wolał bym IBM z MM niż California Akcess ze sklapu komputerowego…

=D> ze sto lat, moja jak to nazwałeś teoria mówi tyle że nie liczy się tylko sklep, firma również ma znaczenie i model. Jeśli chodzi o Vobis to zazwyczaj on też do najtańszych nie należy…

:o czyżby moja teoria o promocji sprawdziła sie? :smiley:

Jeśli chodzi o kredyt to zwróć uwagę na koszty kredytu, opłaty bankowe itp.

Uznajcie iż nie miałem racji twierdząc że nie warto kupować w MM bez wcześniejszego sprawdzenia innych ofert, bo niektórym nie można przedstawić w normalny sposób swojego zdania, zwłaszcza kiedy nie zgadza się ono z ich…

Jeśli chodzi o ceny w Media Markt, to np. router ADSL Linksys WAG54G2 kupiłem tam taniej, niż kosztował np. na agito.pl.

OTy kosmos.JNJN