Laptop na studia do 2500 zł

Szukam laptopa na studia w przedziale cenowym 2000-2500 zł. Z wymagań zależy mi na jak najlżejszym sprzęcie z ekranem o przekątnej 13,3" oraz abym mógł go zabrać na uczelnię bez ładowarki (czyli bateria, która wytrzyma min. 5-6 godzin). Jeżeli chodzi o specyfikację, to nie musi być ultra wydajny, ponieważ będę go wykorzystywał do pracy biurowej, przeglądania internetu czy oglądania filmów. Dodatkowym plusem byłby dysk SSD (min. 128 GB).

Za 2499 zł w tej chwili w promocji. Fajny, całkiem mocny i mobilny 14".

Za 1769 zł również na promocji, bardziej standardowy (w miarę lekki bo 2kg).

Może być komputer używany?


Pozdrawiam

SSHD i 4GB?

Za drobną dopłatą mogę wstawić nowy ssd. A pamięć można rozbudować (moduł 8GB w jednej kości na Allegro dość możliwie kosztuje).
Pozdrawiam

Dell Inspiron 5370 i3-7130U/8GB/128/Win10 FHD - 2479zł
Acer X349 i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD IPS - 2799zł - biznesowy model z 3 letnią gwarancą
Acer Swift 3 i3-8130U/8GB/1000+16/Win10 FHD - 2799zł - najwydajniejszy tyle że na start zamiast SSD dają tańsze Intel Optane montowane w slot M.2 :confused:

Przeczytałem dzisiaj ten artykuł https://gizchina.com.pl/2018/09/02/acer-chromebook-514-oficjalnie-niska-cena-i-chromeos/ i pomyślałem, że może Chromebook. Ktoś ma jakąś opinię o tego typu sprzęcie? Warto się w to pakować jeżeli chcę laptopa do zadań takich jakie wymieniłem wyżej? :thinking:

Wg mnie jeśli chodzi o laptopa na studia to trochę bez sensu bo odpalenie wielu aplikacji niezbędnych w czasie studiów będzie raczej niemożliwe.

Wiesz, jestem na takim kierunku gdzie korzystam praktycznie z MS Office, Adobe Reader i Lexa w przeglądarce :wink:

No to brzmi w miarę bezpiecznie, ale na Twoim miejscu bym najpierw przetestował taki sprzęt bo osobiście nie miałem styczności z Chromebookami.

W dobrej cenie wydajniejszy ASUS VivoBook S14 S410UA i5-8250U/8GB/256SSD/Win10
Matryca FULL HD IPS matowa większy obraz roboczy lepszy komfort pracy czy również rozrywki plusem są również cienkie ramki wokół matrycy, całkiem niezłe wykonanie aluminiowa obudowa przy tym lekki mobilny niska waga nie będzie problemów z przenoszeniem, atrakcyjny stonowany design, długi czas działania na baterii (z funkcją szybkiego ładowania) około 8h w typowym użytkowaniu , przyjemna podświetlana klawiatura, procesor nowej 8 generacji niskonapięciowy 4 rdzeniowy.

Ewentualnie ten sam model tylko z procesorem i3U.
ASUS VivoBook S14 S410UA i3-7100U/8GB/256SSD/Win10

Ja się właśnie przymierzam do zakupu tego modelu, czekam tylko na ceny w PL - wtedy zdecyduję czy stać mnie będzie na droższy model z dotykowym ekranem. Ale abstrahując od tego 514-tka wydaje się idealnym sprzętem dla Ciebie.