Laptop na studia inżynierskie max 2000zł

1) Kwota przeznaczona na zakup: max 2000zł

2) Rozmiar matrycy: 15,6

3) Główne zastosowanie: programy inżynierskie na uczelnie. Z takich najbardziej wymagających to AutoCad i Inventor.

4) Miejsce użytkowania: głównie uczelnia gdzyż w domu posiadam całkiem porządnego pc’ta.

5) Wymagania specjalne: mile widziana matowa matryca, ale nie jest to obowiązek

6) System operacyjny: Win7 aczokolwiek nie wiem jak jest z instalacją systemu na laptopie, bo nie robiłem formata na czymś innym niż PC.Czytałem gdzieś w jakimś artykule chyba na pclabie, że instalacja sterowników bywa kłopotliwa i często producenci nie dołączają płyty ze sterownikami czy to prawda ??

 

@itisz

 

Gry cię nie interesują?

 

 

 

 

 

Nie ma czegoś takiego jak mocne, mobilne AMD.

Gry tam nie będą instalowane od tego mam PC. Najbardziej zasoborzerne pogramy jakie tam będą to autocad i inventor z tym, że też nie mają dużych wymagań, bo nie projektuje nie wiadomo jakich profesjonalnych projektów raczej prostę rzeczy. Znalazłem sobie coś takiego http://www.x-kom.pl/p/148625-notebook-laptop-15-6-samsung-ativ-book-4-i3-3120m-4gb-500-win8-srebrny-gf710m.html na plus na pewno cena i waga. Może, ktoś posiada takiego laptka i jest się w stanie podzielić opinią ??

Przydałaby Ci się i5 do tego AutoCADa, poszukaj Lenovo G510 z i5 haswella.

 

Ewentualnie z i3 masz Lenovo Thinkpad z serii biznesowej, sporo lepiej wykonanego, z matową matrycą.

A ja zaproponuję tego Asusa:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/9607359

Wprawdzie bez windowsa ale ma :

procesor i5

oraz grafikę ge force gt 740m.

Matryca 15 cali matowa z aluminiową obudową. 

Hmmm ten asus też jest dobrą propozycją, bo w sumie za tą samą cene mam lepsze bebechy tylko obawiam się trochę o sterowniki po win7 nigdy do tej pory nie miałem lapka, a z tego co wyczytałem trzeba sie posiłkować programem power4gearhybrid.

A kolega ma na uczelni MSDN AA? Jak tak to po co kupować windowsa?

Z badziewiarską klawiaturą, nowoczesnym dezajnem, którego wykonanie IMHO deklasuje linię Probook do urządzeń konsumenckich.

@itisz - nie napisałeś czy musi byc nowy, to ja polecę coś takiego : http://allegro.pl/hp-elitebook-8540w-i7-500gb-8gb-quadro-fx1800m-w7-i4704960330.html jako przykład gdzie celowac… mocny sprzet, mocna obudowa, full hd, możliwość rozbudowy. Jedyny feler to proporcje ekranu, ale jak dobrze poukładac wszystkie paski, to i pewnie da radę komfortowo pracowac.

Dzięki za pomoc zdecydowałem się na Asusa tego http://www.x-kom.pl/p/208087-notebook-laptop-15-6-asus-r510lc-xo308h-8-i5-4200u-8gb-500-dvd-win8x-gt720.html gdyż za dopłatą 2 stów mam system,jeszcze 4 gb ramu(zawsze coś się mniej będzie mniej ksztusił przy wielu programach otwartych) i gorszą kartę od tego zaproponowanego bez systemu, ale i tak laptop nie będzie do gier więc to rybka. Mam jeszcze jedno pytanie może, ktoś tu kupował i wie o co chodzi w x-kom, a nie chce pytać o to obsługi sklepu, bo wiadomo oni mogą mi odpisać cokolwiek. Otóż ten egzemplarz ma w dodatkowe akcesoria wpisane poza zasialaczem ,Bateria (podstawowa)’’ gdzie niektóre egzemplatlarze tego nie mają. Zastanawiam się o co tu chodzi czy to nie jest jakaś pułapka, że dostane lapka z słabszą baterią lub bez ??

 

Co do licencji na uczelnie to jest, ale tylko na 2 lata więc i tak bym musiał kupić system, a taniej wyjdzie mi

Zapewne można tam wsadzić 6 komorową a 4 komorowa jest startowa jak tusze w drukarce.

 

W tej cenie mógłbyś mieć MSI z i5 (M) https://drive.google.com/folderview?id=0B6pcCFAGHHOtcEtOVVdiREVIYVU&usp=sharing

Dziękuje wszystkim za pomoc ostatecznie zamówiłem MSI CR61 2M :wink: