Laptop na studiach informatycznych ?

Cześć,
warto kupić laptopa na studia informatyczne niestacjonarne (zaoczne) inżynierii oprogramowania ?
Posiadam PCta ale się zastanawiam czy warto kupić laptopa i nosić go na uczelnie.
Jak wygląda korzystanie z laptopa na studiach?

To zależy od uczelni. Na zajęciach laboratoryjnych raczej będziesz korzystał z komputerów na uczelni, na swoim laptopie to raczej będziesz w domciu sobie projekty napierniczał :slight_smile: Ewentualnie przynosił go na uczelnie w celu podpięcia do rzutnika i pokazania prezentacji np. na zaliczenie. Studiuję informatykę na Uniwersytecie Rzeszowskim i tak to właśnie wygląda, a mój laptop to HP Probook 450 G1 i spoko się spisuje, wytrzymał parę upadków nawet, i Linux na nim superowo chodzi :slight_smile:

edit: ja studiuję w trybie dziennym, ale myślę, że na niestacjonarnych jest podobnie.

Na pewno laptop się przydaje. Dużo materiałów jest obecnie w formie elektronicznej, nie wspominając o wszelkich formach studenckiej samopomocy typu fora, FTP z materiałami itp.
Często też prowadzący pozwalają na oddawanie projektów na swoim sprzęcie, co pozwala uniknąć problemów ze zmianą środowiska, logowania się na uczelniane złomy itd.

Nie ma też oczywiście przeszkód aby notatki robić bezpośrednio na komputerze. Generalnie pisanie na nim jest szybsze. Idealny sprzęt na studia to jakiś nowoczesny, lekki, max 14 calowy ultrabook, z ekranem dotykowym (wzory, wykresy) i trzymający te 10 godzin na baterii. Na wykładach odpalasz OneNote i jedziesz…

Bez laptopa też oczywiście da radę. Szczególnie na początku, kiedy jest więcej przedmiotów teoretycznych i “ogólnorozwojowych” - matematyka, fizyka, elektronika itp. Im później w las, tym bardziej laptop się przydaje.

1 polubienie