Laptop nagle przestał rozpoznawać kartę graficzną

Witam,

od ponad roku mam win7 home x64 bit na moim laptopie acer 5742g z kartą graficzną GT 540M. Wszystko było bardzo dobrze, do dzisiaj, podczas włączania systemu pojawiły się błędy- narzędzie do rozwiązywania problemów podczas uruchamiania poradziło sobie z tym. Jednak jak zalogowałem się do systemu okazało się że mój laptop nie wykrywa karty graficznej, gdyż pracuje tylko na max rozdzielczości 1024x768 a jego rozdzielczość była większa. Wchodząc przez panel nVidia wyskakuje błąd, iż system nie wykrył karty w komputerze

Próbowałem ściągnąć sterowniki, nic to jednak nie dało, gdyż zaraz instalacja się wyłącza i wyskakuje komunikat że instalator nie znalazł sprzętu nVidia.

Co może być tego przyczyną? Do tej pory wszystko było dobrze, żadnych nowych programów ani nic nie instalowałem.

PS, na systemie linux grafika działa normalnie, problem jest tylko pod win7

Używałeś w ostatnim czasie Combofixa? Mam teorię, że ten program miesza coś w systemie Nvidia Optimus. Na pewno pomaga reinstall OSa ale nie wiem jakie jest bardziej bezpośrednie rozwiązanie. Poszukaj w necie, może są już jakieś ustalenia co do tego.

EDIT: właśnie przeczytałem, że pomaga przywrócenie kopii zapasowej rejestru, którą Combofix wykonuje przed uruchomieniem skanowania albo użycie System Restore.

Sęk w tym, że nie używam/ nie używałem Combofixa…

Dodane 12.11.2012 (Pn) 8:22

Dziś popołudniu biorę się chyba za reinstal systemu jak nic nie wymyślimy.