Laptop nagrzewa się podczas obciążenia


(Pzd 91) #1

Otóż, już mówię o co chodzi i mam nadzieję, że pomożecie. Model mojego lapka to msi ge620dx. Parę tygodni temu (tzn dużo wcześniej, ale w tedy postanowiłem coś z tym zrobić) pojawił się (o czym wyczytałem) throttling. Laptop strasznie się grzał przez co spadało taktowanie procka itd... i się kompletnie nie dało w nic pograć. Wysłałem laptopa na gwarancje, wymienili mi dysk, wentylator, oraz go przeczyszcili. Laptop wrócił, kupiłem podkładkę chłodzącą notepal u3 i co? Laptop w czasie gry w PANZAR(na tym testowałem) osiąga 80stopni. Stad moje pytanie: Czy to nie jest przypadkiem za dużo? i druga sprawa czy może ktoś mi pomóc ustawić, wentylatory? mogę dołączyć zdjęcie spodu. Przepraszam, jak coś to mój pierwszy post;) z góry dzięki za pomoc.


#2

granz91 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(falcon89) #3

Czego to jest temperatura (procesora czy karty graficznej, dodatkowo sprawdź temperaturę karty lub procesor).

Jak na laptop to temperatura nie jest bardzo wysoka.

Maksymalna temperatura dla i7-2630QM to 100 stopni.


(JNJN) #4

Ja bym go odesłał z powrotem do serwisu - jeśli to karta grafiki to może być problem.

Wrzuć screen z programu Core Temp - pograj z 10 minut, on zapisze max temperatury.


(Pzd 91) #5

Temperatura procesora mierzona właśnie za pomocą Core temp.

https://www.dropbox.com/s/cmoezm0tbjz0g ... .58.49.png

to jest i5, a nie i7 :wink:

-- Dodane 25.11.2013 (Pn) 20:31 --

Jeśli mógłbym prosić Was również o pomoc w ustawieniu trzech wentylatorów(zaznaczyć w paincie czy jakkolwiek inaczej i odesłać zdjęcie).

https://www.dropbox.com/s/b2m5lznf0z2wz ... 25-283.jpg


#6

granz91 , jeszcze jedno: na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.