Laptop/netbook do 900zł na uczelnię

Poszukuję sprzętu do maksymalnie 900 zł. Wolałabym nowy, ale ostatecznie może też być używany. Matryca do 12" (preferowana matowa).

Potrzebny mi będzie głównie na uczelnię do pracy biurowej (pakiet office365) i do przeglądania internetu. Im lżejszy tym lepiej. Nie potrzebuję wgranego systemu (uczelnia udostępnia mi darmowy).

Z nowych są same z powolnymi Atomami. Z poleasingowych popatrz na HP 2570p , Lenovo X230 oraz Dell E6230  z Core i5 3-generacji.

Zgadzam się z Jaro.

Celował bym osobiście w Della.

Lenovo X230 - przeszukałam allegro i olx, i póki co nie widzę żadnego w miarę dobrym stanie mieszczącego się w budżecie. Duża różnica jest w porównaniu z x220(ten model bardziej dostępny jest)?

Dell E6230 - najcięższy z tych 3, więc chwilowo nie biorę go pod uwagę 

 

W poleasingowych trzeba się nastawiać na wymianę baterii? Na uczelni nie ma zbyt wielu gniazdek tam gdzie mam zajęcia, więc musi mi bateria trochę trzymać.

 

Edit. Chyba się zdecyduję na HP 2570p. Znalazłam go za 899,0 od dwóch różnych polecanych (na innym forum) sprzedawców na allegro, trochę się różnią specyfikacją i nie wiem co byłoby lepsze:

  1. i5-3210M 2.5 / 320 GB HDD / 8GB DDR3 / bez Win

2) i5-3360M 2.8 / 128 GB SSD / 4GB DDR3 / Win7 Pro

Osobiście wybrał bym wersje z dyskiem SSD :slight_smile:

 

Starszy procesor - około 10-15% słabszy. Grafika około 30-40% słabsza.

 

 

Zależy jaką sztuka się trafi.

 

 

Dopytaj jaki dokładnie jest tam SSD.

 

Micron C400

Model sprzed 5 lat. Zły nie jest, ale po tylu latach mógł trochę stracić na wydajności. W tej chwili dobry nowy SSD 128 GB kosztuje niecałe 200 zł, a 240 GB 300 zł, więc sobie przekalkuluj czy się opłaca.

 

Rozumiem, że te procesory są porównywalne pod względem wydajności? Jeśli tak to chyba wolę, wziąć ten z HDD i wymienić na lepszy SSD jak będę mieć fundusze zamiast w drugiej opcji dokładać ram i ewentualnie wymieniać dysk jak będzie za mało wydajny.

i5-3360M jest trochę wydajniejszy, ale różnica nie jest duża. 

 

Ostatecznie kupiłam HP2570p taniej niż tamte w konfiguracji: i5-3320M 2.6, 8GB z 128SSD (micron c400) i win7 pro. Dzięki za pomoc :slight_smile: