Laptop nie chce sie wylaczyć

Gdy zamykam system ekran staje sie czarny a wiartakczki nadal pracują.

W jaki sposób zamykasz system? 

Odłącz od zasilacza sieciowego, wyjmij baterię z laptopa na kilkanaście minut. Gdy włączysz, to wyświetli się ekran z opcjami po resecie biosu. Strzałkami najedź na ostatnia dobra konfiguracja i dasz enter.

nic mi sie nie wyswietliło ;c

Włącz laptop i klikaj F8. Powinno się uruchomić okno z wyborem trybu uruchomienia, z opcja przywrócenia systemu i powrotu do ostatniej dobrej konfiguracji.

A przywracanie systemu czyli będe miał wszystko tak jak po zakup ? I nic do tego nie potrzeba ?

Nie wiem, czy cokolwiek przywrócenie systemu coś da, ale próbuj, to prosta czynność. Prędzej bym się sugerował tym, że coś jest przestawione.

Właśnie w tych czynnościach “Zamykanie systemu Windows” jest  coś nie tak. Zamknij - “zamyka wszystkie aplikacje i wyłącza komputer”, chyba, że domyślne ustawienia systemowe inaczej określają czynność. Masz tam Definiuj przyciski zasilania. Co innego dzieje się przy zamknij, inaczej przy uśpij, czy przy hibernacji. Przy podtrzymaniu niektórych funkcji, wiatrak może jeszcze chłodzić nagrzane podzespoły.

Skutki zamknięcia pokrywy też mogą być ustawione na uśpij, zamknij, czy nic nie rób, ale przy zdefiniowaniu, jak się chce korzystać, to nie powinno być problemu.