Laptop nie czyta mi płyt z Vistą

Mam problem, gdyż na laptopie Asus X53KA został zainstalowany XP, a wszystkie sterowniki są na Viste, więc postaqnowiłem zainstalować Viste, wkładam płytke i nic, nie czyta ani w goóle, pokazuje pusty dysk, w biosie w ogóle nie bootuje :expressionless: Robiłem to z Vistą Home Basic i Home Premium i nie widzi ich po prostu… Xp normalnie odczytuje i bufferuje… Visty na innych kompach działają. Wszystkie systemy orginalne. Co mi poradzicie bo ja po prostu nie mam pomysłu na ten incydent :expressionless:

Zrób obraz tej płyty z Vistą , wypal ten obraz płyty na nowej płycie i sprawdź

Jest to konieczne, gdyż sprawdzałem to na 2 działających i innych vistach? A jak tak to jak zrobić obraz płyty? Bo jak nagrać to wiem.

Jak uważasz , ja tylko dałem taki pomysł.

Obraz możesz wykonac np. programem UltraIso w menu tego programu już sobie dasz radę bo jest prosty w obsłudzę , będziesz miał w narzedziach opcje utworzenia obrazu płyty.

Możesz też z poziomu Windows XP zaktualizować do Visty

A jakiekolwiek inne płyty DVD da się odczytać? Być może masz uszkodzony napęd optyczny - czyta i zapisuje tylko CD.

:roll:

Inne płyty DVD normalnie czyta… Bardzo dziwny przypadek :expressionless: Sprubuje zrobić ten obraz płyty :wink: