Laptop nie do sformatowania

Witam BŁAGAM POMÓŻCIE mam Laptopa Acera Aspire 3690 i mam problem z jego sformatowaniem. A dokładnie gdy wkładam płytkę w windowsem (próbowałem wszystkie xp, seven nawet 8) i w pewnym momencie instalacja stoi i nie chce pójść dalej. Na początku miałem problem z dostaniem się do bioosa dopiero za 10 razem gdzies udalo mi sie wejsc ale po chwili łapał zawieche i restart dopiero pomogło bioos na hasło teraz za każdym razem wcodze i jest git. Ale gorzej z formatem. 1. wkładam płytkę z windowsen ładuje sie bioos i po chwili pojawia się komunikat ''Smart Failure Predicted on Hard Disk 0: ST9120822A-(PM)

WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A Failure may be imminent.

Press F1 to Continue’’ i gdy klikam F1 płytka sie ładuje i nagle zatrzymuje się i na tym stoi tak . A bez płytki po wciśnieciu F1 pojawia sie ''All rights reserved.

PXE-E61: Media test failure , check cable

PXE-MOF: Exiting Broadcom PXE ROM.’’ i tak stoi i stoi . Wcześniej gdy lapek był na chodzie też było to F1 i po wciśnieciu przycisku szło normalnie można było walnąć formata i wszystko chodziło.

Dysk jest w złym stanie (o czym informuje komunikat, jakaś wartość SMART’a jest krytyczna) lub już nie nadaje się do użytku (padł).

Niestety najprawdopodobniej czeka cię wymiana dysku (o co woła komunikat).

Przecież masz wyraźny komunikat że dysk twardy jest w kiepskim stanie i należy zrobić backup danych a następnie go wymienić.

Na początek skopiuj z niego jak najszybciej dane np. z pomocą Linuksa w wersji LiveCD (o ile jest jeszcze taka możliwość).

Następnie sprawdź dysk zgodnie z informacją którą adam9870 przedstawił w tym temacie: bluescreen-blad-odczytu-dysku-t535134.html

aby upewnić się co do kondycji twojego dysku.

Właśnie domyślałem się, że tu chodzi o dysk. Wielkie dzięki za pomoc.

Powinieneś odłączyć dysk, wsadzić go do innego komputera i zgrać wszystkie ważne pliki.

Dysk jest mocno uszkodzony skoro nawet system nie chce się zainstalować.

Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc włożyłem nowy dysk i wszystko jest cacy . :smiley:

Mac23 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus