Laptop nie do sformatowania

(Maciekk022) #1

Witam BŁAGAM POMÓŻCIE mam Laptopa Acera Aspire 3690 i mam problem z jego sformatowaniem. A dokładnie gdy wkładam płytkę w windowsem (próbowałem wszystkie xp, seven nawet 8) i w pewnym momencie instalacja stoi i nie chce pójść dalej. Na początku miałem problem z dostaniem się do bioosa dopiero za 10 razem gdzies udalo mi sie wejsc ale po chwili łapał zawieche i restart dopiero pomogło bioos na hasło teraz za każdym razem wcodze i jest git. Ale gorzej z formatem. 1. wkładam płytkę z windowsen ładuje sie bioos i po chwili pojawia się komunikat ''Smart Failure Predicted on Hard Disk 0: ST9120822A-(PM)

WARNING: Immediately back-up your data and replace your hard disk drive. A Failure may be imminent.

Press F1 to Continue'' i gdy klikam F1 płytka sie ładuje i nagle zatrzymuje się i na tym stoi tak . A bez płytki po wciśnieciu F1 pojawia sie ''All rights reserved.

PXE-E61: Media test failure , check cable

PXE-MOF: Exiting Broadcom PXE ROM.'' i tak stoi i stoi . Wcześniej gdy lapek był na chodzie też było to F1 i po wciśnieciu przycisku szło normalnie można było walnąć formata i wszystko chodziło.

(falcon89) #2

Dysk jest w złym stanie (o czym informuje komunikat, jakaś wartość SMART'a jest krytyczna) lub już nie nadaje się do użytku (padł).

Niestety najprawdopodobniej czeka cię wymiana dysku (o co woła komunikat).

(rgabrysiak) #3

Przecież masz wyraźny komunikat że dysk twardy jest w kiepskim stanie i należy zrobić backup danych a następnie go wymienić.

Na początek skopiuj z niego jak najszybciej dane np. z pomocą Linuksa w wersji LiveCD (o ile jest jeszcze taka możliwość).

Następnie sprawdź dysk zgodnie z informacją którą adam9870 przedstawił w tym temacie: bluescreen-blad-odczytu-dysku-t535134.html

aby upewnić się co do kondycji twojego dysku.

(Maciekk022) #4

Właśnie domyślałem się, że tu chodzi o dysk. Wielkie dzięki za pomoc.

(Xemidra) #5

Powinieneś odłączyć dysk, wsadzić go do innego komputera i zgrać wszystkie ważne pliki.

Dysk jest mocno uszkodzony skoro nawet system nie chce się zainstalować.

(Maciekk022) #6

Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc włożyłem nowy dysk i wszystko jest cacy . :smiley:

(Dimatheus) #7

Mac23 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus