Laptop, nie działa klawiatura, jest zalana

Witam mam problem w laptopie nie działa mi klawiatura jest zalana dlatego podłączyłem klawiaturę przenośną nie ma na niej przycisku fn a przez przypadek zmniejszyłem jasność ekranu tak że nic nie widać jest jakiś skrót klawiszowy który pozwoli mi zwiększyć jasno beż przycisku fn

Nie ma także skrótów do zwiększania jasności

Nie wiem, co to ma wspólnego z “problemami z oprogramowaniem”, ale na elektroda.pl znajdziesz od groma informacji na ten temat.
Generalna zasada - wyjąć i wysuszyć klawiaturę. Niekiedy zadziała.
Działający na 100% sposób jest niestety kosztowniejszy i dostępny jedynie w niektórych laptopach. Kupić nową, dla tego modelu i założyć w miejsce uszkodzonej (mam nadzieję, że wyłącznie to klawiatura). Jeśli masz klawiaturę zewnętrzną, która wyłączna wbudowaną, to możesz łatwo sprawdzić, czy problem dotyczy wyłącznie klawiatury, wpinając taką zewnętrzną.

Jak zalałeś, to serwis, bo będzie po laptopie.

Jasność możesz zwiększyć z poziomu opcji zasilania i danego planu zasilania.

Nie będzie po laptopie bo ją odłączyłem a z laptopem nie mogę nic robić bo nic nie wiedzę xd

A jesteś pewien, że pod klawiaturę się nie nalało?

Kupić założyć i po problemie.

jestem pewien ale właśnie nie chcę wydawać pieniędzy skoro mam klawiaturę na usb interesuje mnie tylko czy jest jakiś skrót który pozwoli mi zwiększyć jasność ekranu

Napisałem - zrobisz to ręcznie. A czy jest jakiś skrót?

Skróty tego typu mogą być “przypisane”:

  • do danego modelu komputera (tip - instrukcja),
  • istnieć w określonym systemie operacyjnym (tip - jego manual; niezmiernie rzadko - bez ingerencji użytkownika - są dwa skróty klawiszowe do jednej czynności, mogą istnieć wyłącznie, gdy nakładają się skróty “komputera” i systemu lub gdy został dodany skrót przez użytkownika).
    Jak na razie tych dwu informacji nie podałeś.

Podłącz do laptopa (kablem VGA) zewnętrzny monitor LCD i wtedy może uda Ci się wyregulować jasność ekranu z panelu ustawień.