Laptop, nie działa klawiatura, jest zalana


(legendyrpg3) #1

Witam mam problem w laptopie nie działa mi klawiatura jest zalana dlatego podłączyłem klawiaturę przenośną nie ma na niej przycisku fn a przez przypadek zmniejszyłem jasność ekranu tak że nic nie widać jest jakiś skrót klawiszowy który pozwoli mi zwiększyć jasno beż przycisku fn


(legendyrpg3) #2

Nie ma także skrótów do zwiększania jasności


#3

Nie wiem, co to ma wspólnego z “problemami z oprogramowaniem”, ale na elektroda.pl znajdziesz od groma informacji na ten temat.
Generalna zasada - wyjąć i wysuszyć klawiaturę. Niekiedy zadziała.
Działający na 100% sposób jest niestety kosztowniejszy i dostępny jedynie w niektórych laptopach. Kupić nową, dla tego modelu i założyć w miejsce uszkodzonej (mam nadzieję, że wyłącznie to klawiatura). Jeśli masz klawiaturę zewnętrzną, która wyłączna wbudowaną, to możesz łatwo sprawdzić, czy problem dotyczy wyłącznie klawiatury, wpinając taką zewnętrzną.


(JNJN) #4

Jak zalałeś, to serwis, bo będzie po laptopie.

Jasność możesz zwiększyć z poziomu opcji zasilania i danego planu zasilania.


(legendyrpg3) #5

Nie będzie po laptopie bo ją odłączyłem a z laptopem nie mogę nic robić bo nic nie wiedzę xd


(JNJN) #6

A jesteś pewien, że pod klawiaturę się nie nalało?

Kupić założyć i po problemie.


(legendyrpg3) #7

jestem pewien ale właśnie nie chcę wydawać pieniędzy skoro mam klawiaturę na usb interesuje mnie tylko czy jest jakiś skrót który pozwoli mi zwiększyć jasność ekranu


(JNJN) #8

Napisałem - zrobisz to ręcznie. A czy jest jakiś skrót?


#9

Skróty tego typu mogą być “przypisane”:

  • do danego modelu komputera (tip - instrukcja),
  • istnieć w określonym systemie operacyjnym (tip - jego manual; niezmiernie rzadko - bez ingerencji użytkownika - są dwa skróty klawiszowe do jednej czynności, mogą istnieć wyłącznie, gdy nakładają się skróty “komputera” i systemu lub gdy został dodany skrót przez użytkownika).
    Jak na razie tych dwu informacji nie podałeś.

(Pablo_Wawa) #10

Podłącz do laptopa (kablem VGA) zewnętrzny monitor LCD i wtedy może uda Ci się wyregulować jasność ekranu z panelu ustawień.