Laptop nie dzialająca bateria

Witam , mam laptopa toshiba i od pol roku mam popsutą baterie , tzn gdy odlacze od zasilania laptopa to sie wylacza . I mam 2 pytania do was , pytanie pierwsze czy wyjąć baterie z laptopa jak jest juz popsuta ?? bo sie boje jak sie zapali albo cos… , pytanie drugie , chce pobrać kilka filmów i chce zostawic kompa na noc pod zasilaniem czy nic sie mu nie stanie ? , bo naogladalem sie tyle filmow np galileo ze bateria sie zapala , wyjmować ją , Prosze o odpowiedź błagam. :frowning:

Jeśli to nie ten dział to z góry przepraszam i prosze o przeniesienie. :?

Skoro bateria padła, wyciągnij ją i po problemie, i tak korzystasz cały czas na kablu. - nic się nie powinno stać.

pzdr

Jak jej nie wyjmiesz też nic się nie stanie.

:roll:

Wyjmować czy nie bo sie boje ze sie zapalić może bo raz na TV4 bylo pokazane ze dziewczyna ładowała laptopa przez noc i sie zapalia ta bateria i dom sie spalil … więc co mam robić ?

Hej,

Twój wybór - możesz wyjąć, a możesz nie wyjmować. Jakkolwiek zrobisz, nic złego nie powinno się stać.

Przypadek jeden na milion, albo jeszcze rzadszy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dla bezpieczeństwa bym wyjął bo litem niema żartów , to jak dynamit jest i może być nie stabilny jak uszkodzony jest.

Jak masz popsutą baterie to możesz ją wyjąć, laptop będzie lżejszy :lol:

A nic sie nie stanie laptopowi jak wyjme baterie ??? :shock:

nic się nie stanie, co mogłoby mu się stać?

spokojnie wyjmuj i działaj bez.

Nie. Oczywiście jeśli wyjmiesz ją uprzednio odłączając zasilanie z zasilacza. Potem możesz spokojnie podłączyć zasilacz i używać notebooka tylko na zasilaniu sieciowym.

:roll:

Dobra dziękuje wszystkim , wyjmuje baterie hehe :wink: , Temat do zamkniecia .

Hej,

Generalnie nie ma to większego znaczenia. Układ zasilania na płycie głównej monitoruje automatycznie status baterii, więc równie dobrze w czasie działania systemu można usunąć baterię i pozostawić komputer przy zasilaniu prądem sieciowym.

Pozdrawiam,

DImatheus