Laptop nie łaczy się w żaden sposób z internetem

Witam, dzisiaj rano używałem laptopa przez szkolny kabel, wszystko było ok i nagle przestało działać nie jestem do końca pewien przez co ale kolega przez przypadek wyrwał mi kabel oraz laptop został kilkukrotnie uśpiony przyciskiem włączania, nie działa i wifi i przez kabel. Nigdy wcześniej nie miałem takiego przypadku, w domu również laptop nie łączy się z internetem. Laptop to lenovo z50-70 z windowsem 8.1. Bardzo proszę o pomoc, dodam że jestem zielony w tym informatycznym języku więc prosze o tłumaczenie jak idiocie. :smile:

To może jakieś uszkodzenie gniazda LAN?

Masz gwarancję serwis.

Sprawdź czy karta wifi nie wyłączona, nie w trybie samolotowym?

Wykrywa sieć i sieci?

Łączy się z sieciami, jest normalnie 5 kresek zasięgu ale internetu brak :frowning:

I nic nie działa, antywirus i inne?

Rozłącz to Twoje połączenie z siecią, restart i połącz ponownie.

Sprawdź błędy na partycjach z poziomu komputer.

No i zamknij system normalnie - bo może dalej w uśpieniu? niech się przeładuje.

System wyłączałem i włączyłem, antywirus działa. Jak sprawdzić te błędy na partycjach? :confused: Dodam, że coś pobroiłem w ustawieniach i tam gdzie wifi pokazuje mi się tylko połączenie szerokopasmowe, usunęlo mi się wifi tak jakby…

No to jak antywirus się aktualizuje net masz?

Wklej screny w połączeniach sieciowych ?

Czyli kombinowałeś?

Mój antywirus działa chyba offline. Kombinowałem co z tym zrobić po fakcie więc to nic nie zmienia. Wifi usunęło mi się z miejsca " centrum sieci i udostępniania " i nie ma go teraz w zakładce gdzie znajduje dostępne sieci.

Naprawiłem! W menadrzeże urządzeń była wyłączona moja karta sieciowa. :slight_smile:

No ciekawe - ale najważniejsze, że OK.