Laptop nie łączy z domową siecią WiFi, z innymi działa

Witam,

Próbowałem dziś pomóc sąsiadowi, ale nie dałem rady.

Jego laptop bez przyczyny przestał łączyć się z domową siecią WiFi - “System Windows nie mógł nawiązać połączenia z siecią XYZ”. Laptop widzi sieć, widzi też inne sieci w okolicy, jak również bez problemu połączył się z siecią którą tymczasowo włączyłem na smartfonie!

Laptop jego żony łączy się bez problemu z routerem, inne sprzęty również. Serwer DHCP na routerze działa prawidłowo.
Router nie ma jakichkolwiek ograniczeń, list adresów zaufanych/blokad MAC, itp., mój sprzęt połączył się bez problemu z routerem.
Próba na innej nazwie SSID nic nie wniosła.

Ustawienia połączenia w laptopie dokładnie takie same jak na laptopie żony - SSID, hasło, WPA2, TKIP…
Usunąłem zapisaną sieć z listy, próba połączenia - wyskakuje okienko do wpisania hasła, po wpisaniu hasła wyświetla się komunikat jak na początku. Próba dodania ręcznie sieci, to samo, ustawiłem na sztywno konfigurację sieci - adres IP, maskę bramę - cały czas to samo.
Przejrzałem ustawienia zarządzania energią karty WiFi oraz magistrali PCIe, jak róznież zaawansowane ustawienia konfiguracji karty sieciowej - nie dostrzegłem problemu -> laptop łączył się z hotspotem z mojej komórki od razu.
Internet po kablu działa.

Jakieś sugestie?

Chociaż OS podaj :wink:

Spróbować programów do zmiany adresu MAC karty / spróbować innej karty wi-fi. Są takie małe podpinane na USB. Jeśliby to pomogło to oznacza, że jednak ktoś zrobił dowcip i założył blokadę na MAC na routerze. Bo nie wiem czy się logowałeś na router i stwierdziłeś, że jej nie ma, czy uwierzyłeś bo ktoś Ci tak powiedział :slight_smile:

Miałem tak w laptopie, czyli sieć wykryta i nieustanne próby połączenia z connectbox. Okazało się, że to jedna z usług - konfiguracja sieci bezprzewodowej była wyłączona.
Taka sugestia do sprawdzenia…

Jaki system? Odpal któregoś linux live-cd np. minta i sprawdź czy nawiąże połączenie, żeby wykluczyć albo potwierdzić problem z systemem.
Spróbuj zaktualizować sterownik do kart wifi. Jako że nie wiemy jaki to OS to może jakieś aktualizacje zaciągną, które to jakieś ustawienia z wifi uszkodziły - sprawdź czy jakieś ostatnio były instalowano - jeśli tak to odinstaluj lub spróbuj skorzystać z przywracania systemu

system windows 7 HP x64

listę blokad / przyzwoleń MAC oczywiście że sprawdzałem na routerze :))

@Bogdan_G - wtedy zapewne nie łączyłby się z żadną inną siecią, a tak nie jest.

Nic ostatnio nie było instalowane/odinstalowywane/zmieniane zarówno soft jak i hard

Propozycje przećwiczę wieczorem, jak sie znów spotkam z sąsiadem, dam znać. thx

W ustawieniach rooteraa możesz mieć właczone blokowanie twojego numeru MAC

@marky.wolfheart przeczytaj jeszcze raz 1. post.

Chwilowo muszę zawiesić temat, sąsiad poinformował mnie dziś telefonicznie, że w poniedziałek będzie miał wymieniany przez isp router na ogarniający 250Mbit, więc odpuściliśmy “pacjenta” do tego czasu. Czy komputer wystartuje na nowym routerze, czy też nie, okaże się w poniedziałek i Was poinformuję i ew. pomęczę dalej :wink:

Dzięki za odzew, miłego weekendu :slight_smile:

Zamykam, sąsiad dostał nowy router, ustawiłem mu poprzedni SSID i hasło i bez problemu laptop się połączył, co było przyczyną wcześniejszych problemów, już się nie dowiemy…