Laptop nie łączy z internetem

Podłączyłem laptopa do modemu Orange światłowód za pomocą kabla sieciowego i w laptopie był internet (na modemie przy porcie gdzie wpinam rj45 świeciła dioda). Następnie połączyłem w ten sam sposób laptop z modemem za pomocą kabla sieciowego, który sam zarobiłem i niestety internetu nie było (nie świeciła się dioda w modemie). Ponownie podpiąłem oryginalny kabel, lecz dioda w modemie już się nie zaświeciła (brak internetu).
Podobne połączenie dwoma kablami zrobiłem pomiędzy routerem i modemem, i dioda się świeciła po ponownym połączeniu oryginalnego kabla. Czy coś mogło się stać z kartą sieciową laptopa? W menedżerze urządzeń karta sieciowa działa poprawnie.

Hej,

Ja bym uruchomił po prostu oba urządzenia jeszcze raz i ponownie sprawdził połączenie. Być może kabel jest błędnie wykonany i stąd błąd w połączeniu i jakaś blokada w celu ochrony sprzętu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Podłączałem oba urządzenia kilka razy, tylko na kupionym kablu, i gdy był router dioda w modemie świeciła, gdy był laptop to nie świeciła.

Hej,

To jeszcze napisz dokładnie, co z czym łączysz i jakimi portami. WAN czy LAN?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Zestaw 1: Modem orange + kabel + router (dioda przy porcie w modemie świeci na zielono tzn. że urządzenia się widzą). Zestaw 2: Modem orange + kabel + laptop (dioda przy porcie w modemie nie świeci). Problem pojawił się gdy w zestawie 2 użyłem kabla sieciowego, który sam zaciskałem (kolory na obu końcach są w tych samych pinach, zaciskałem rj45 zaciskarką z castoramy). Coś mogło się popsyć w karcie sieciowej laptopa? Na laptopie jest internet po Wi-Fi.

Hej,

  • Jakimi portami łączysz urządzenia. LAN, WAN?
  • Jakie diody się świecą - status połączenia LAN?
  • Do którego portu podłączasz laptopa? Do portu LAN modemu?
  • A jak wygląda sytuacja, gdy łączysz laptop z portem LAN routera?

Pozdrawiam,
Dimatheus