Laptop nie ładuje baterii (bateria sprawna działa w innym laptopie)

(adriano325@o2.pl) #1

Witam, mam problem z moim laptopem, a mianowicie z ładowaniem baterii. Nie dawno go kupiłem i sprzedawca uprzedzał mnie, że bateria jest wyeksploatowana i nie działa. Nie byłem wtedy zmuszony do pracy na baterii, dlatego w żaden sposób mi to nie przeszkadzała. Jednak po pewnym czasie stwierdziłem, że jednak mogę mieć użytek z baterii więc kupiłem nową, ale jak się okazało laptop wgl jej nie ładuje. Laptop działa na baterii, gdy ta jest naładowana, ale po podłączeniu zasilanie wcale jej nie ładuje.

(JNJN) #2

Problem elektroniki na płycie w układzie zasilania - serwis.

(bachus) #3

Zacznij od… porównania wersji BIOSu. W ostatnim czasie to jakaś plaga w Asusach i HP, że nie ładują baterii i w wielu wypadkach pomaga aktualizacja BIOSu. Jak to nic nie da, to serwis.

(adriano325@o2.pl) #4

Aa, ok sprawdzę to z tym biosem. Jeśli to nie pomoże to rozumiem, że ewentualne usterka samemu będzie trudna do zlokalizowania :stuck_out_tongue: A orientujecie się może jaki może być koszt takiej wizyty w serwisie ?

(Grabkamy) #5

Przetwornica na płycie głównej, ładująca baterię: http://www.laptoprepaircenter.pl/laptop-nie-laduje-baterii-nie-dziala-na-baterii-naprawa-ukladu-ladowania-akumulatora