Laptop nie ma siły się włączyć / Toshiba

Witam,

jestem pierwszy raz na tym forum dlatego z góry przepraszam, za wszelkie błędy.

Mam pewien problem. Posiadam laptopa Toshiba Satellite L505-138, dwa dni temu jak próbowałam włączyć kompa to chwilę pomruczał i padł. Jakby nie miał siły się włączyć. Męczyłam się z nim tak przez pół godziny zanim odpalił. Dzisiaj miałam to samo, przy czym włączył się “już” za trzecim razem. Co się może z nim dziać? Da się to jakoś samemu naprawić w prosty sposób czy raczej trzeba powierzyć go specjalistom? Zaznaczam, że nigdy nie został zalany. Próbowałam go włączać zarówno na baterii, na ładowarce, jak i na tym i na tym. Przy próbie włączenia świeci się tylko jedna, pierwsza dioda.

Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję.

Moim zdaniem - powinien trafić do serwisu. Może to jakaś błahostka, ale moim zdaniem problem może leżeć po stronie płyty głównej (a to już błahostka nie jest), bądź uszkodzonego dysku.

Dla pewności radzę spróbować zresetować bios do ustawień domyślnych :slight_smile:

Na początek spróbuj uruchomić go bez baterii.

Bez baterii w tej chwili jest uruchomiony. Udało mi się go włączyć jednak dopiero za trzecim razem.

Dodane 07.04.2012 (So) 9:54

Hmm nie mam zielonego pojęcia jak przywrócić ustawienia domyślne, więc prosiłabym o jakieś wskazówki :wink: i czy po tym mogę stracić jakieś dane zapisane na kompie?

żadnych danych nie stracisz tylko ustawienia komputera potrzebne do rozruchu. Po naciśnięciu przycisku włączenia komputera od razu szybko naciskaj Delete. Tam po angielsku będziesz miała opcje - szukaj restore default settings

W zależności od komputera w momencie uruchamiania wciskaj przycisk ESC lub F2 lub DELETE. Po wejściu do biosu przeważnie ostatnia zakładka od lewej zawiera opcję RESET TO default SETINGS. Wciśnij yes potem f10 i gotowe.

Żadne dane na dysku nie zostaną uszkodzone.