Laptop nie ma siły się włączyć / Toshiba

(Melanie1) #1

Witam,

jestem pierwszy raz na tym forum dlatego z góry przepraszam, za wszelkie błędy.

Mam pewien problem. Posiadam laptopa Toshiba Satellite L505-138, dwa dni temu jak próbowałam włączyć kompa to chwilę pomruczał i padł. Jakby nie miał siły się włączyć. Męczyłam się z nim tak przez pół godziny zanim odpalił. Dzisiaj miałam to samo, przy czym włączył się "już" za trzecim razem. Co się może z nim dziać? Da się to jakoś samemu naprawić w prosty sposób czy raczej trzeba powierzyć go specjalistom? Zaznaczam, że nigdy nie został zalany. Próbowałam go włączać zarówno na baterii, na ładowarce, jak i na tym i na tym. Przy próbie włączenia świeci się tylko jedna, pierwsza dioda.

Proszę o jakąkolwiek pomoc. Z góry dziękuję.

(Veers) #2

Moim zdaniem - powinien trafić do serwisu. Może to jakaś błahostka, ale moim zdaniem problem może leżeć po stronie płyty głównej (a to już błahostka nie jest), bądź uszkodzonego dysku.

(A Woda93) #3

Dla pewności radzę spróbować zresetować bios do ustawień domyślnych :slight_smile:

(louiz2004) #4

Na początek spróbuj uruchomić go bez baterii.

(Melanie1) #5

Bez baterii w tej chwili jest uruchomiony. Udało mi się go włączyć jednak dopiero za trzecim razem.

-- Dodane 07.04.2012 (So) 9:54 --

Hmm nie mam zielonego pojęcia jak przywrócić ustawienia domyślne, więc prosiłabym o jakieś wskazówki :wink: i czy po tym mogę stracić jakieś dane zapisane na kompie?

(A Woda93) #6

żadnych danych nie stracisz tylko ustawienia komputera potrzebne do rozruchu. Po naciśnięciu przycisku włączenia komputera od razu szybko naciskaj Delete. Tam po angielsku będziesz miała opcje - szukaj restore default settings

(louiz2004) #7

W zależności od komputera w momencie uruchamiania wciskaj przycisk ESC lub F2 lub DELETE. Po wejściu do biosu przeważnie ostatnia zakładka od lewej zawiera opcję RESET TO default SETINGS. Wciśnij yes potem f10 i gotowe.

Żadne dane na dysku nie zostaną uszkodzone.