Laptop nie może nawiazać placzeni z internetem

Witam

wczoraj zalozyli mi nowy internet z neostraady. Dostałem nowy router. Wczesniej korzystałem też z neostarady poprzez lifeboxa. Wtedy do laptopa miałem od nich antene usb sagema i wszystko działało. Do tego nowego routera nie mam żadnej anteny. Laptop to “lg p1 pro express dual” który ma zainstalowany program IP Operator 2005 do łączenia się z internetem. Jak gdzieś wyjeżdżałem to łączyłem się właśnie z internetem poprzez ten program i normalnie działało.

Od wczoraj nie mogę połączyć się z moim internetem. Robię wszystko tak jak robiłem wcześniej po dodaniu mojej sieci do tego programu i wpisaniu klucza nie możne uzyskać połączenia.

Próbowałem połączyć się normalnie z poziomu windowsa, ale tam gdzie powinny być wyświetlone dostępne sieci pisze coś o konfiguracji zerowej sieci. W Services.msc w usłudze “Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej” ustawiam na Automatyczny i daje uruchom. Po restarcie komputera usługa się wyłącza.

W czym możne być problem ?

mamy rozumieć ze system operacyjny to XP zacznij od sprawdzenia czy w IP Operator 2005 i Windows maja zapisana konfiguracje sieci jeżeli tak to usuń, sprawdź tez czy karta nie ma przypisanej jakiegoś IP jeżeli łączysz się przez DHCP, do zestawu powinieneś mieć kabel podłącz go z routerem i laptopem i sprawdź czy masz na nim internet.

Tak system to xp.

jak to sprawdzić?

To się sprawdza poprzez klikniecie właściwości na Protokół internetowy (TCP/IP)? Jak tak, to tam mam wszystko ustawione na automatyczne.

tak jak na obrazkach usuwasz wszystko następnie poprzez IP Operator 2005 dodaj profil i podłącz się z swoja siecią.

jeżeli to nie pomoże to winny może być router sprawdź czy nie masz włączonego filtrowania mac

ip01.th.png

networkconnectionsprope.th.png