Laptop nie odbiera internetu z WiFi. Brak neta na jednym laptopie w domu

Witam,

Nie wiem co się stało. Wczoraj po włączeniu laptopa przestał on odbierać internet z routera. Na innym laptopie jak i na telefonach nie ma problemu.

Laptop “widzi” router, ale nie jest informacja “Brak dostępu do Internetu”.

Przy analizie problemu wyskoczyło “system windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS).”

Wczoraj w jednym oknie wyskoczył też komunikat “System Windows wykrył konflikt adresów IP - inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer”

 

Bardzo proszę o pomoc. Sama tego na pewno nie rozwiąże.

Spróbuj wpisać ipconfig /renew w wierszu poleceń.

“Nie można przeprowadzic żadnej operacji na karcie Połączenie sieci bezprzewodowej 3 ponieważ nosnik/kabel tej karty jest odłączony”

“Nie można przeprowadzic żadnej operacji na karcie Połączenie lokalne ponieważ nosnik/kabel tej karty jest odłączony”

"Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej 3:

Stan nośnika…: Nosnik odłączony"  itd

Wczoraj coś kombinowałam z poleceniami

netsh firewall reset

netsh int ip reset C:\log.txt

netsh winsock reset

 

ale nic nie pomagało

Czyli łączysz się z internetem po wifi czy przewodowo?

WiFi… takie rozwiązanie podsunął mi znajomy

Ja sie kompletnie nie znam na tym :confused:

A z siecią wifi jesteś połączona? Spróbuj może zrestartować router.

Zrobiłam to kilka razy nawet i nic :confused:

 

Czym moze byc spowodowany ten komunikat

“system windows nie może nawiązać komunikacji z urządzeniem lub zasobem (podstawowy serwer DNS).”

lub: “System Windows wykrył konflikt adresów IP - inny komputer w tej sieci ma taki sam adres IP jak ten komputer”

???

W takim razie sprawdź czy przydzielanie adresów masz ustawione na automatycznie http://www.instalki.pl/demonstracje/internet/11613-windows-7-zmiana-adresow-serwerow-dns.html A DNS możesz wpisać ręcznie:

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220

Właśnie przed chwilą znalazłam to rozwiązanie i już wszystko działa :slight_smile:

 

Bardzo dziękuję za pomoc :slight_smile: