Laptop nie odbiera sygnału wi-fi

Witam! Otóż mam następujący problem, mój laptop nie odbiera sygnału wifi z AP. Na laptopie jest system Windows Vista, karta sieciowa Atheros AR5007EG(Chyba tak jest w menadżerze urządzeń. Laptop to toshiba satellite l300. Dodam, że na  innych laptopach jak np. Dell czy Fujitsu wifi jest bezproblemowo, łączy się. Problemem myślę jest szyfrowanie sieci urządzenia. Szyfrowanie AP ustawione jest na WPA-PSK/WPA2-PSK, a laptop nie ma niestety możliwości wklepania WPA-PSK jedynie WPA/WPA2. Na urządzeniach mobilnych (Nexsus 4 od googla) internet również chodzi bez zarzutów. Model Ap to TP-Link TL-WA7510N. Jak to rozwiązać bez zmiany szyfrowania?

 

Czy wcześniej Wi-Fi działało  ??

Nexs

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Nie. Lecz tak jak napisałem, na innych urządzeniach z system operacyjnym Windows Xp działa bez problemu. Android również. Problem jest tylko i wyłącznie w laptopie który opisałem wyżej z systemem operacyjnym Windows Vista.

 

Gotowe, chyba.

Pobierz http://sendfile.pl/8517/vista-7.7.0.498-whql.zip i wypakuj.

 

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym na kartę sieciową Atheros…, Aktualizuj oprogramowanie sterownika…, Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, wskaż folder gdzie wypakowałeś sterownik i kliknij Dalej, uruchom ponownie system.

Zrobilem tak nie wiele to dalo.

 

A co dało ??

Może kup kartę sieciową na USB, na allegro około 14zł

To znaczy, że nic nie dało. W dalszym ciągu nie mam dostępu do szyfrowania WPA2-PSK/WPA-PSK w latopie.Zależy mi na nie zmienianiu ustawień szyfrowania w routerze.

 

Po co skoro WiFi jest w laptopie, to tylko kolejny wydatek?

To jest karta sieciowa (zewnętrzna) tylko podpięta pod USB, ty masz kartę (wewnętrzną) w laptopie i ona ci nie działa. A jak kupisz kartę (zewnętrzną) na wifi to problem powinien się rozwiązać. Jeśli nie to weź go do serwisu i niech ci tę kartę (zewnętrzną) wymienią.

Inne WiFi działa. Nie odbiera tylko 1 sieci.

Hej,

A nie masz przypadkiem zapisanego profilu sieci bezprzewodowej z innymi danymi? Sprawdź wchodząc kolejno: Panel sterowania\Sieć i Internet\Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi; jeśli jest tam zapisana Twoja sieć WiFi, usuń ją. Następnie połącz się jeszcze raz i podaj klucz szyfrujący.

Najnowszy Service Pack dla Visty zainstalowany?

Pozdrawiam,

Dimatheus