Laptop nie odpala sie

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :slight_smile:

Mam niemały problem z moim laptopem (acer ASPIRE 5750g) mianowicie… Nie odpala mi się, przyznano się że mozebbyc to  uszkodzenie mechaniczne ale może jednak nie . komunikat będzie w Zalaczniku. Przepinalem pamięć RAM lecz bez skutku. Pomoże ktoś? Jestem daleko za granicą na nowego laptopa mnie nie stać a wygląda na to że padł na amen ,:frowning:

1452996244626678028170.thumb.jpg.0a1e0d0

Hej,

Komunikat wskazuje na uszkodzenie boot menadżera. Można to naprawić, bo problem dotyczy systemu. Jak? Pomocny będzie ten wpis: http://www.elpcmaniak.pl/naprawa-windows-7-brak-bootmgr/

Pozdrawiam,

Nie podajesz informacji jaki dokładnie Windows jest zainstalowany. Jak wspomniał już @Dimatheus uszkodzony jest system operacyjny - dość szybkie do naprawy, jak wiesz co robisz. W gorszym przypadku dysk twardy do wymiany.

Z tą wymiana dysku to przesada.

Windows 7 ultimate 64 bity. Próbuje go formatowac z pendrive lecz od godziny instalacja stoi na “instalator rozpoczyna pracę” jakieś sugestie? Dodam że mam ograniczony dostęp do płyt itp bo jestem w Holandii

1453044131703-2145681831.thumb.jpg.43690

Acer ma raczej jakiś tryb diagnostyczny - przy starcie jak pojawiają się napisy czytaj co się wyświetla - jakaś kombinacja klawiszy/jeden klawisz (F10/F12/Del) powinien uruchomić tryb diagnostyczny, sprawdź dysk.

p.s. tak, wiemy że jesteś za granicą. Holandia ma jakieś embargo na nośniki typu czysta płyta DVD?

Niestety nic z tych rzeczy. Mogę jedynie wejść w biosa, przy innych kombinacjach laptop piszczy.

I nie ma  żadnych ograniczeń o ile dobrze jestem poinformowany lecz jestem pozbawiony takich zabawek jak miałem w domu… To znaczy płytki z programami, pendrive, dyski przenośne. No nic wygląda na to że nic z tym nie zrobię ale jeśli ktoś ma jakieś propozycję to podawqjcie, będę sprawdzać ;).

Dziękuje wszystkim za liczne komentarze i za próbę pomocy.

Hej,

A próbowałeś przy włączeniu systemu naciskać klawisz funkcyjny F10, F11 bądź F12. Pamiętam, że któryś z nich odpowiadał za uruchomienie D2D Recovery. W Biosie powinna znajdować się opcja tak właśnie zatytułowana - koniecznie powinna być ustawiona na Enabled.

Pozdrawiam,

Powinna być ale jej nie mam ponieważ wgrywalem czysty Windows (ten od acera ma bardzo dużo nie przydatnych jak dla mnie aplikacji) i nie mam już partycji recivery przez to.

Hej,

Jeśli faktycznie usunąłeś partycję recovery, to zostaje tylko płyta, ewentualnie dobrze przygotowany pendrive. Podejrzewam, że ten, na którym próbujesz uruchomić instalację nie do końca poprawnie został stworzony i stąd zwieszka przy rozpoczynaniu instalacji. Trzeba znaleźć płytę z systemem bądź nagrać na niej odpowiedni obraz systemu.

Pozdrawiam,

Recivery na pendrive zrobiłem z programu (rufus) zrobiłem krok po kroku jak na filmiki z yt. Spróbuje załatwić innego pendrive ewentualnie Windowsa i wgram, kto nie roku ryzykuje ten szampana nie pije ! :slight_smile: pozdrawiam

Hej,

Można spróbować zrobić pendrive’a jeszcze raz. Ewentualnie skorzystać z płyty. Warto też sprawdzić, czy problemu nie powoduje sprzętowe uszkodzenie dysku. Można posłużyć się jakąś dystrybucją Live CD Linuxa, by sprawdzić parametry S.M.A.R.T dysku twardego.

Pozdrawiam,