Laptop nie odpala sie

(Warivek) #1

Witam wszystkich bardzo serdecznie! :slight_smile:

Mam niemały problem z moim laptopem (acer ASPIRE 5750g) mianowicie... Nie odpala mi się, przyznano się że mozebbyc to  uszkodzenie mechaniczne ale może jednak nie . komunikat będzie w Zalaczniku. Przepinalem pamięć RAM lecz bez skutku. Pomoże ktoś? Jestem daleko za granicą na nowego laptopa mnie nie stać a wygląda na to że padł na amen ,:frowning:

1452996244626678028170.thumb.jpg.0a1e0d0

(Dimatheus) #2

Hej,

Komunikat wskazuje na uszkodzenie boot menadżera. Można to naprawić, bo problem dotyczy systemu. Jak? Pomocny będzie ten wpis: http://www.elpcmaniak.pl/naprawa-windows-7-brak-bootmgr/

Pozdrawiam,

(bachus) #3

Nie podajesz informacji jaki dokładnie Windows jest zainstalowany. Jak wspomniał już @Dimatheus uszkodzony jest system operacyjny - dość szybkie do naprawy, jak wiesz co robisz. W gorszym przypadku dysk twardy do wymiany.

(tdream) #4

Z tą wymiana dysku to przesada.

(Warivek) #5

Windows 7 ultimate 64 bity. Próbuje go formatowac z pendrive lecz od godziny instalacja stoi na “instalator rozpoczyna pracę” jakieś sugestie? Dodam że mam ograniczony dostęp do płyt itp bo jestem w Holandii

1453044131703-2145681831.thumb.jpg.43690

(bachus) #6

Acer ma raczej jakiś tryb diagnostyczny - przy starcie jak pojawiają się napisy czytaj co się wyświetla - jakaś kombinacja klawiszy/jeden klawisz (F10/F12/Del) powinien uruchomić tryb diagnostyczny, sprawdź dysk.

p.s. tak, wiemy że jesteś za granicą. Holandia ma jakieś embargo na nośniki typu czysta płyta DVD?

(Warivek) #7

Niestety nic z tych rzeczy. Mogę jedynie wejść w biosa, przy innych kombinacjach laptop piszczy.

I nie ma  żadnych ograniczeń o ile dobrze jestem poinformowany lecz jestem pozbawiony takich zabawek jak miałem w domu… To znaczy płytki z programami, pendrive, dyski przenośne. No nic wygląda na to że nic z tym nie zrobię ale jeśli ktoś ma jakieś propozycję to podawqjcie, będę sprawdzać ;).

Dziękuje wszystkim za liczne komentarze i za próbę pomocy.

(Dimatheus) #8

Hej,

A próbowałeś przy włączeniu systemu naciskać klawisz funkcyjny F10, F11 bądź F12. Pamiętam, że któryś z nich odpowiadał za uruchomienie D2D Recovery. W Biosie powinna znajdować się opcja tak właśnie zatytułowana - koniecznie powinna być ustawiona na Enabled.

Pozdrawiam,

(Warivek) #9

Powinna być ale jej nie mam ponieważ wgrywalem czysty Windows (ten od acera ma bardzo dużo nie przydatnych jak dla mnie aplikacji) i nie mam już partycji recivery przez to.

(Dimatheus) #10

Hej,

Jeśli faktycznie usunąłeś partycję recovery, to zostaje tylko płyta, ewentualnie dobrze przygotowany pendrive. Podejrzewam, że ten, na którym próbujesz uruchomić instalację nie do końca poprawnie został stworzony i stąd zwieszka przy rozpoczynaniu instalacji. Trzeba znaleźć płytę z systemem bądź nagrać na niej odpowiedni obraz systemu.

Pozdrawiam,

(Warivek) #11

Recivery na pendrive zrobiłem z programu (rufus) zrobiłem krok po kroku jak na filmiki z yt. Spróbuje załatwić innego pendrive ewentualnie Windowsa i wgram, kto nie roku ryzykuje ten szampana nie pije ! :slight_smile: pozdrawiam

(Dimatheus) #12

Hej,

Można spróbować zrobić pendrive’a jeszcze raz. Ewentualnie skorzystać z płyty. Warto też sprawdzić, czy problemu nie powoduje sprzętowe uszkodzenie dysku. Można posłużyć się jakąś dystrybucją Live CD Linuxa, by sprawdzić parametry S.M.A.R.T dysku twardego.

Pozdrawiam,