Laptop nie przechodzi w stan uśpienia po zamknięciu klapy

Witam tak jak w temacie w zarządzaniu energią mam ustawione uśpienie po zamknięciu klapy ale nie działa i druga sprawa jeśli wprowadzę laptopa w stan uśpienia to to po uruchomienia mam nie działa wifi muszę rozłączyć i z powrotem połączyć .

Jaki system, jakie środowisko graficzne, jakie sterowniki do grafiki, jaki komputer? Jeśli chcesz żeby ktoś pomógł to daj mu szanse bo to nie forum dla wróżbitów :wink:

Z tego co mi wiadomo w niektórych laptopach czujnik zamknięcia klapki błędnie raportuje swój stan przez co funkcje zależne od jego stanu nie działają poprawnie lub wcale nie działają.

Dla przykładu laptopy ECS G335 (oraz jego rebrand pod nazwą Advent 8109) mają tą wadę że czujnik klapki raportuje że klapka jest zamknięta nawet jak jest otwarta co powodowało problem z brakiem obrazu w linuxach na nim zainstalowanych i żeby to rozwiązać stan czujnika klapki w tym modelu jest ignorowany (łatka w jądrze linuxa).

Podaj dokładny model komputera i wersję systemu.

Acer extensa 5630 intel core duo T6400 2 gb hd 3650 linux mint 17.1

Masz zainstalowany sterownik graficzny karty intela?

Przeczytaj ten temat, nie wiem czy jest tam rozwiązanie :wink: http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=59&t=168661 jutro jak będę musiał udawać że pracuje to sprawdzę dokładniej :wink:

Laptop przechodzi w stan uśpienia po zamknięciu klapy ale telewizor musi być całkiem wyłączony stand by .

Jaki telewizor?

Dobra mniejsza z tym:

W moim Linux 17.1 MATE można tak zrobić:

Menu–>(szukasz)zarządzanie zasilaniem–>(i tam masz opcje)kiedy pokrywa laptopa jest zamknięta: i ustawiasz co tam chcesz.

Pozdrawiam :slight_smile: