Laptop nie uruchamia się ponownie, tylko trzeba wyłączać go z przycisku

Witam
mam problem otóż: mój laptop Samsung NP355E7C-S03PL nie uruchamia się ponownie chodzi o to że jak kliknę “uruchom ponownie” w chwili gdy ma się wyłączyć gaśnie tylko ekran chodzą wentylatory i świecą się diody i aby ponownie go wyłączyć muszę przytrzymac przycisk POWER i potem włączyć go normalnie…co jest problemem? dodam że tryb: Uśpij, hibernacja, wyłącz…działają NORMALNIE bez problemu…Dzieje się tak zarówno na Windowsie 7, 10 oraz Linuxie Mint. Komputer świeżo po formacie mimo to wgranie updatow jest uciazliwe ze wzgledu na to ze komputer nie uruchamia się sam od nowa tylko trzeba użyć przycisku power. Sterowniki powgrywane.
Proszę o pomoc

No, a w czasie instalowania systemu(ów) też nie restartował się samodzielnie?

Wtedy bylo ok.

Jeśli usterka pojawiła się dopiero po zainstalowaniu systemu, to by oznaczało wadliwą konfigurację samego systemu. Warto może zaraz po zainstalowaniu systemu wykonać kilka ćwiczebnych restartów nim przystąpi się do instalowania aplikacji (szczególnie programów ochronnych) i zanim ustawi się system pod swoje wymagania.

Miałem podobny problem na desktopie OEM z Win7, zaczęło się u mnie to wraz z odinstalowaniem Kaspersky antywirus. Zasadniczo nie przeszkadzało mi to za wiele, po prostu trzeba się było przyzwyczaić do wyłączania/włączania komputera zamiast restartu. Udało mi się to naprawić reinstalacją systemu.
Ale skoro masz taki problem z kilkoma systemami - i Win, i Linux, to może popróbować uaktualnienia bios, ew resetu bios, w laptopie pewnie to nie tak łatwe jak w desk, może wyjęcie baterii bios, bo może to jakiś problem pozasystemowy.

1 polubienie