Laptop nie wczytuje systemu!

Witam, mam pewien problem.
Posiadam dwa laptopy:
HP ProBook 6450b
Samsung najprawdopodobniej NP300E5A-A07PL (nie jestem pewien czy na 100%).
Moj problem jest następujący:
W Samsunga chciałem wgrać świeży system, lecz ze względu na uszkodzona klawiaturę przełożyłem dysk do HP, po czym sformatowalem wszystkie partycje, zbędne usunąłem i podzieliłem dysk na dwie partycje. Po zainstalowaniu system działał prawidłowo na laptopie HP, lecz po przełożeniu dysku do Samsunga, z którego został wyjęty laptop przechodzi odrazu do Biosu. Niestety nic nie mogę zmienić w Biosie że względu na uszkodzona klawiaturę, a zewnętrznej nie wyszukuje. Dysk do którego tyczy się problem to : HITACHI HDD: 5K750-500 5400RPM 500GB SATA 3.0Gb/s.

Podłącz jakąś klawiaturę na usb.

Tak zainstalowany system nie ruszy i temu nie ma co się dziwić. Gdyby laptopy były identyczne lub trochę podobne to by ruszył z większymi czy mniejszymi problemami. Jeżeli nie podłączysz jakiejś klawiatury na USB to nie wiem czy ktoś poda lepsze rozwiązanie.

1 polubienie

Podłączyłem klawiaturę na USB, ale jej nie czyta

Takie sposoby udają się tylko przypadkowo, np. oba laptopy są tej samej firmy. Problemem nie jest dysk lecz różnice elektroniki (sterowników) płyt głównych dwóch, zupełnie różnych laptopów.
Pozostaje Ci jedynie wymiana klawiatury tego Samsunga.