Laptop nie widzi dołożonego ramu

Cześć, od nowości mój komputer miał 4 GB ramu i teraz (5 lat potem) przyszła pora na dodanie kości. Kupiłem pamięć DDR3 8 GB o takim samym taktowaniu i włożyłem ją do laptopa, tylko problem w tym że on jej nie widzi. Mam tylko jeden slot na pamięć (nie obudowany), więc przekładanie nie wchodzi w grę i sprawdziłem specyfikacje laptopa to obsługuje maksymalnie do 12 GB ramu, więc wszystko git niby. Nie mam pojecia co robić, nie znam sie za bardzo na ustawieniach w biosie. CPU-Z też nie widzi tej pamięci. Pamięć wyciągałem i wkładałem ponownie z 10 razy i za każdym razem klika, więc obstawiam że nie w tym problem.

Może byś podał model laptopa i płyty głównej.

asus R510JK, nie wyświetla mi się model płyty głównej, ale kupowany był z xkomu i odkopałem nawet oferte https://www.x-kom.pl/p/210072-notebook-laptop-156-asus-r510jk-dm011d-i5-4200h-4gb-500gb-dvd-gtx850.html

1 polubienie

Wyjmij Ram, wejdź na stronę producenta, sprawdź czy ta pamięć z tym modelem chodzi.
Jak nie ma, to może dobra i masz pecha- zwracaj jak kupiona w sklepie przez internet, jak jest to albo kość walnięta albo gniazdo u Ciebie i też zwróc. Kup taką z listy zgodności.

Kupiłeś kość 8 GB ram? Z tego co pamiętam model obsługuje maksymalnie 12 GB.
Podaj dokładnie jaką kość kupiłeś.

1 polubienie