Laptop nie widzi drugiej karty graficznej

WITAM

Mam problem z kartą graficzną nVidia GeForce GT 540M-1 której system po prostu nie widzi.Na win 7 w menedżerze urządzeń nie miałem żadnych “pytajników” a teraz mam brak kontrolera video zgodnego z vga mimo że poprzez drver geniusa wgrałem wcześniej sterownik od chipsetu

Poza tym niezależnie na jakich grach czy to liero czy cs czy battlefield 3 siada mi sterownik ekranu co moze oznaczać że grafa się załamuje a ja jej nie mogę zmienić bo mam tylko zintegrowanego intela dodam że w biosie wszystko mam OK

Próbowalem wgrać sterowniki od nvidii ale instalator nie odnalazł kompatybilnego sprzętu

http://imageshack.us/a/img803/1505/beztytuudj.png

Jeszcze jedna sprawa:

Czy jest wogle opcja w tej pięknej technologii optimus aby wyłączyć całkowicie zintegrowaną kartę czy wiąże się to z instalacją nowego biosu?

Model: Acer JE50_HR

Układ: Intel HM65 (Cougar Point)

Karta grafiki


Karta wideo: Intel Sandy Bridge-MB GT2 - Integrated Graphics Controller [D2/J1/Q0] [ACER]

Układ wideo: Intel HD Graphics 3000 (Sandy Bridge GT2)

nVidia GeForce GT 540M-1

system:win xp sp3

Z tego co mi wiadomo obsługa dwóch kart graficznych w laptopie z Windows XP jest niemożliwe. Tego typu obsługę bezproblemowo zapewnia Windows 7/8 (nie wiem jak z Vistą). Poszukaj na stronie producenta Twojego laptopa, czy jest zapewnione pełne wsparcie dla Windows XP.

Druga sprawa… Jak ściągałeś sterowniki to wybrałeś wersję dla mobilnych kart?

W Optimusie nie wyłączysz karty zintegrowanej. Możesz to zrobić w Menedżerze urządzeń, ale za skutki nie odpowiadam.

Masz rację już wiem że optimus w xp nie działa-to znaczy że nie moge mieć wgranej nviddi dopoki nie zainstaluję win 7?

Czemu mam cały czas ten pytajnik w menedżerze?

Gdy wyłaczę zintegrowaną kartę w menedżerze to na czym bedę pracował?

-tak Wybrałem wersję dla mobilnych kart

Dlatego że nie zainstalowałeś sterownika.

W technologii Optimus integra jest podstawową kartą graficzną (musi być włączona), laptop przełącza się na zewnętrzną jeśli potrzebna jest większa wydajność 3d.

Masz rację, ale takie rzeczy nie działają raczej na XP. Wyjściem jest albo brak obsługi karty NVidii albo przesiadka na 7.

Co w takim razie zrobić żeby była obsługa nvidii bo przesiadać się znowu na 7 nie za bardzo mi sie widzi

Falcon gdzieś kiedyś czytałem że w biosie idzie ustawić żeby zintegrowana karta była off