Laptop nie widzi drugiej karty graficznej

(Katakumby0) #1

WITAM

Mam problem z kartą graficzną nVidia GeForce GT 540M-1 której system po prostu nie widzi.Na win 7 w menedżerze urządzeń nie miałem żadnych "pytajników" a teraz mam brak kontrolera video zgodnego z vga mimo że poprzez drver geniusa wgrałem wcześniej sterownik od chipsetu

Poza tym niezależnie na jakich grach czy to liero czy cs czy battlefield 3 siada mi sterownik ekranu co moze oznaczać że grafa się załamuje a ja jej nie mogę zmienić bo mam tylko zintegrowanego intela dodam że w biosie wszystko mam OK

Próbowalem wgrać sterowniki od nvidii ale instalator nie odnalazł kompatybilnego sprzętu

Jeszcze jedna sprawa:

Czy jest wogle opcja w tej pięknej technologii optimus aby wyłączyć całkowicie zintegrowaną kartę czy wiąże się to z instalacją nowego biosu?

Model: Acer JE50_HR

Układ: Intel HM65 (Cougar Point)

Karta grafiki

Karta wideo: Intel Sandy Bridge-MB GT2 - Integrated Graphics Controller [D2/J1/Q0] [ACER]

Układ wideo: Intel HD Graphics 3000 (Sandy Bridge GT2)

nVidia GeForce GT 540M-1

system:win xp sp3

(mateusz-1991) #2

Z tego co mi wiadomo obsługa dwóch kart graficznych w laptopie z Windows XP jest niemożliwe. Tego typu obsługę bezproblemowo zapewnia Windows 7/8 (nie wiem jak z Vistą). Poszukaj na stronie producenta Twojego laptopa, czy jest zapewnione pełne wsparcie dla Windows XP.

Druga sprawa... Jak ściągałeś sterowniki to wybrałeś wersję dla mobilnych kart?

W Optimusie nie wyłączysz karty zintegrowanej. Możesz to zrobić w Menedżerze urządzeń, ale za skutki nie odpowiadam.

(Katakumby0) #3

Masz rację już wiem że optimus w xp nie działa-to znaczy że nie moge mieć wgranej nviddi dopoki nie zainstaluję win 7?

Czemu mam cały czas ten pytajnik w menedżerze?

Gdy wyłaczę zintegrowaną kartę w menedżerze to na czym bedę pracował?

-tak Wybrałem wersję dla mobilnych kart

(falcon89) #4

Dlatego że nie zainstalowałeś sterownika.

W technologii Optimus integra jest podstawową kartą graficzną (musi być włączona), laptop przełącza się na zewnętrzną jeśli potrzebna jest większa wydajność 3d.

(mateusz-1991) #5

Masz rację, ale takie rzeczy nie działają raczej na XP. Wyjściem jest albo brak obsługi karty NVidii albo przesiadka na 7.

(Katakumby0) #6

Co w takim razie zrobić żeby była obsługa nvidii bo przesiadać się znowu na 7 nie za bardzo mi sie widzi

Falcon gdzieś kiedyś czytałem że w biosie idzie ustawić żeby zintegrowana karta była off