Laptop nie widzi jednej kości RAM-u

Witam!

Posiadam laptopa Fujitsu-siemens Amilo M7440g, z 2x po 256MB RAM-u. Kupiłem 1x 2GB RAM i zamieniłem za te 2 “mniejsze”. Ostatnio po wymianie RAM z innego laptopa została mi jedna kość 512MB, więc wpiąłem ja w wolne miejsce, jednak po włączeniu komputera w informacji o systemie (i np. Ccleaner) pisało, że ilość RAM-u to 2GB. Pomyślałem, że kość 512MB jest zepsuta ale po wyjęciu kości 2GB i na jej miejsce włożeniu 512MB, system pokazywał, że ilość RAM-u to 512MB (czyli prawidłowo), następnie gdy w wolne miejsce włożyłem ponownie kość 2 GB system się nie uruchamiał. Czy w związku z tym powinienem wnioskować, że np brakuje mi jakiś sterowników czy np. jedno wejście nie RAM nie działa? Co powinienem zrobić żeby obie kości działały?

Odnoszę wrażenie, że ten model obsługuje po prostu maksymalnie 2 GB RAM i choćbyś stawał na głowie niczego tu nie zmienisz

W sumie to o takiej możliwości nie pomyślałem ale na to by wychodziło. Z tym ze dziwi mnie fakt, że przy kombinacji:

slot1: 2GB

slot2: 512MB mam 2GB a jak zrobie na odwrót to komputer się nie włącza (pojedynczo działają poprawnie na obu slotach).

widocznie u ciebie jest tak samo jak u mnie,max 2 GB wsadzisz,ja zrobiłem identycznie bo standardowo miałem 512 i jeden wolny slot,kupiłem 2 GB włożyłem w drugi slot a widział tylko 2 GB ,puzniej doczytałem że mój lapek obsługuje tylko 2 GB

A może powinny być dwie takie same kości pamięci.

W instrukcji od płyty głównej (laptopa) powinieneś mieć jasno napisane: jakich kości pamięci i w jakich kombinacjach można używać.

Oprócz instrukcji papierowej, instrukcja od płyty może znajdować się na płycie ze sterownikami.

Szukałeś ?