Laptop nie widzi kamery Microsoft LifeCam VX-1000


(lukasz1984) #1

Witam!

 

Mam problem z kamerą zewnętrzną. Mimo podłączenia do komputera i zainstalowania sterowników, laptop nie widzi kamery Microsoft LifeCam VX-1000 ani Titanum TC102. Wcześniej kamera Microsoft działała normalnie. Pewnego dnia przestała działać. Kupiłem nową, chwilę podziałała i też przestała być widoczna. Nie wiem co jest przyczyną. Proszę o pomoc.


(Kwantowo) #2

Sprawdź na innym komputerze czy problem się powtarza. Jeśli nie to zrzuciłbym winę na zepsuty port usb w laptopie.


(lukasz1984) #3

Nie działa na 4 portach USB, dodatowo Kamera Titanum TC102 ma zainstalowane diody, które świecą się po podłączeniu do USB. Niestety nie wykrywa obrazu ani jedna ani druga kamera.


(Cristian) #4

W menadżerze urządzeń nie ma przy kamerce żadnych błędów?


(lukasz1984) #5

Ani jednej ani drugiej nie widzę w menadżerze urządzeń.


(Cristian) #6

A inne rzeczy podłączone pod USB działają normalnie?


(lukasz1984) #7

Mam podłączoną myszkę, która działa dobrze. Dysk podłączany też działa, tak samo jak telefon.

Nie wiem czy coś nie blokuje obrazu, albo może czegoś brakuje, jakiegoś programu odpowiedzialnego za obraz z kamery zewnętrznej?


(Kwantowo) #8

Czy przed kamerą Microsoft LifeCam VX-1000 na Twoim komputerze była zainstalowana jakaś inna kamera?


(lukasz1984) #9

Miałem zainstalowaną tę kamerę. Nagle przestała działąć. Myśląc, że się zepsuła, kupiłem Titanum TC102. Nowa podziałała 2 dni i też przestała.


(Kwantowo) #10

Jaki system operacyjny? Jaki model komputera? Sprawdź czy kamera nie jest systemowo wyłączona za pomocą klawisza funkcyjnego (Fn + XXX). Możesz też spróbować tutaj. Słyszałem też o tym, że niektórym pomogła instalacja właściwego sterownika do VGA ze strony producenta.


(lukasz1984) #11

Laptop SAMSUNG R710, system: Windows Vista Home Premium, Service Pack 2. Program nie pomógł niestety, nie wykrył problemu z kamerą. Sterowniki instalowałem ze strony producenta.


(Kwantowo) #12

Sprawdzałeś w ustawieniach wideo w programie typu Skype czy jest wybrana właściwa kamera? Może domyślnie masz ustawioną kamerę wbudowaną w laptopa?


(lukasz1984) #13

Nie mam moliwości wyboru kamery LifeCam, bo w ogóle kmputer nie daje mi takiej możliwości/nie widzi jej.