Laptop nie widzi kamery Microsoft LifeCam VX-1000

Witam!

 

Mam problem z kamerą zewnętrzną. Mimo podłączenia do komputera i zainstalowania sterowników, laptop nie widzi kamery Microsoft LifeCam VX-1000 ani Titanum TC102. Wcześniej kamera Microsoft działała normalnie. Pewnego dnia przestała działać. Kupiłem nową, chwilę podziałała i też przestała być widoczna. Nie wiem co jest przyczyną. Proszę o pomoc.

Sprawdź na innym komputerze czy problem się powtarza. Jeśli nie to zrzuciłbym winę na zepsuty port usb w laptopie.

Nie działa na 4 portach USB, dodatowo Kamera Titanum TC102 ma zainstalowane diody, które świecą się po podłączeniu do USB. Niestety nie wykrywa obrazu ani jedna ani druga kamera.

W menadżerze urządzeń nie ma przy kamerce żadnych błędów?

Ani jednej ani drugiej nie widzę w menadżerze urządzeń.

A inne rzeczy podłączone pod USB działają normalnie?

Mam podłączoną myszkę, która działa dobrze. Dysk podłączany też działa, tak samo jak telefon.

Nie wiem czy coś nie blokuje obrazu, albo może czegoś brakuje, jakiegoś programu odpowiedzialnego za obraz z kamery zewnętrznej?

Czy przed kamerą Microsoft LifeCam VX-1000 na Twoim komputerze była zainstalowana jakaś inna kamera?

Miałem zainstalowaną tę kamerę. Nagle przestała działąć. Myśląc, że się zepsuła, kupiłem Titanum TC102. Nowa podziałała 2 dni i też przestała.

Jaki system operacyjny? Jaki model komputera? Sprawdź czy kamera nie jest systemowo wyłączona za pomocą klawisza funkcyjnego (Fn + XXX). Możesz też spróbować tutaj. Słyszałem też o tym, że niektórym pomogła instalacja właściwego sterownika do VGA ze strony producenta.

Laptop SAMSUNG R710, system: Windows Vista Home Premium, Service Pack 2. Program nie pomógł niestety, nie wykrył problemu z kamerą. Sterowniki instalowałem ze strony producenta.

Sprawdzałeś w ustawieniach wideo w programie typu Skype czy jest wybrana właściwa kamera? Może domyślnie masz ustawioną kamerę wbudowaną w laptopa?

Nie mam moliwości wyboru kamery LifeCam, bo w ogóle kmputer nie daje mi takiej możliwości/nie widzi jej.