Laptop "nie widzi" karty graficznej

Witam

Mam poważny problem z kartą graficzną. Podczas grania, komputer się zawiesił (niby nic wielkiego), ale po ponownym włączeniu zaczął działać jakby bez karty graficznej, w ustawieniach pokazuje się VgaSave zamiast Nvidia geforce. Po kliknięciu na ikonkę Nvidia w zasobniku pokazuje się komunikat “Użytkownik nie korzysta obecnie z monitora podłączonego do karty graficznej Nvidia”. Wszystko się teraz strasznie tnie, okna pozostawiają za sobą ogromne smugi, zniknęła funkcja hibernacji i oczywiście nie idzie odpalić żadnej gry.

Co mogło się stać z tą kartą? Możliwe, że się tylko odlepiła? Z tego co wiem, to jest ona zintegrowana. Laptop to ASUS F3Sg, karta GeForce 9300m g.

Czy istnieje, w ogóle możliwość wymiany takiej karty, czy laptop już raczej na złom?

Pozdrawiam

Franciszek92 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

prawdopodobnie padł ci sterownik graficzny .Odinstaluj stare sterowniki ,posprzątaj driver swapperem i zainstaluj ponownie.

Bardzo częsta usterka w tym okresie czasu użytkowania laptopów z NVidią. Duże prawdopodobieństwo że wywaliło stery przez grafę. Kart nie wymienisz tu jest chip lutowany do płyty głównej. Jedyna możliwość to zakup nowego poprawionego chipu karty to koszt około 350zł i lutowanie około 150-200zł. Nowej płyty głównej nie masz co szukać bo nie znajdziesz, a jeśli już to w masakrycznej cenie. Używki nie warto bo nie wiadomo ile pochodzi i jak była używana.

Usunąłem sterowniki, przeczyściłem DriverSweeper, zainstalowałem od nowa… Wszystko było dobrze, ale tylko przez jakieś 5 minut, nagle wywaliło bluescreen i zresetowało laptopa, potem uruchomił się jeszcze raz z działającą kartą ale w niskiej rozdzielczości, więc zmieniłem ją, to jeszcze raz zeresetował się i znowu było to samo, co na starcie, nie widzi karty graficznej.

Karta wygląda na sprawną, skoro w ogóle ją widział i chwile na nie pochodził, więc chyba przyczyną musi być co innego. Spróbuję przeinstalować sterowniki jeszcze raz (może to coś zmieni). Proszę o dalsze wskazówki

próbowałeś inne sterowniki ? ,niekoniecznie nowe? .Czuje że bląd może nie tyle leżeć po stronie grafiki głównie co ewentualnie w rejestrze bądź innym sterowniku np: chipsetu .Instalowaleś ostatnio jakieś aktualizacje do Chispsetu NB/SB ?

Witam,

Mam podobną sytuację jak Franciszek92 tylko że nie mam pojęcia jaką kartę graficzną mam(miałam). Jak wejdę w menedźer urządzeń to w zakładce karta graficzna mam : Microsoft SMS Mirror Driver. Na laptopie mam naklejkę ,Graphics by Ati Radeon 9200". Pogrzebałam i znalazłam niby odpowiednie sterowniki ale jak je próbowałam zainstalować to wyskakuje mi komunikat : Setup was unable to find components that can be installed on your current software or hardware configuration. Please make sure you have the required hardware or software".

Bardzo proszę o pomoc:(((

Ja proponuje zrobić format, wgrać na nowo system, zainstalować sterowniki, które są potrzebne, kiedy już to zrobisz, zainstaluj jedną grę, nie więcej i odpal ją. Chodzi mi o to, żeby to był czysty system ze sterownikami, oczywiście do gry sterowniki tam jakieś graficzne zainstaluj. Ja podobną sytuacje miałem na PC i mi pomogło odinstalowanie systemu, wgranie na nowo wszystkiego.