Laptop nie widzi karty graficznej?

Witam. Kilka godzin temu normalnie grałem w CS:GO, teraz odpalam laptopa i nagle moja karta graficzna zniknęła. Nie wykrywa jej ani menedżer urządzeń, ani program GPU-Z, gdzie wszystko wcześniej było w porządku. Po prostu jakbym jej nie miał.

 

Wcześniej wszystko działało poprawnie, nie zauważyłem nic dziwnego. Siadła mi karta, czy jest to jakiś inny problem, który zdecydowanie łatwiej rozwiązać? Dodam, że laptop ma miesiąc, więc jest jakby co na gwarancji.

 

Chodzi mi o Dell Inspiron 17r 5737 (i7, 8GB RAM, Radeon HD8870M) i oczywiście o Radeona (intel działa).

 

 

 

EDIT.

Screen z menedżera urządzeń: http://i.imgur.com/OIurR1A.png

Podrzuć screeny z Menadżera uwzględniając Ukryte urządzenia . Rozwiń listę kart graficznych. 

Faktycznie znalazłem taką opcję i jest: http://i.imgur.com/u6lDbqz.png

 

Problem polega na tym, że nie ma takiej opcji jak “włącz”. Co teraz?

 

 

PS. System ustalił, że oprogramowanie jest aktualne. (sterowniki)

Komputer uznaje że jest odłączona. Przeinstaluj sterowniki. 

Najpierw jednak kliknij: Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu. 

A więc tak: po wyinstalowaniu sterowników karta z menedżera urządzeń zniknęła i nie pojawiła się nawet po ich zainstalowaniu. Pomyślałem więc, że może poszukam sterowników na innych stronach i nagle dwa razy zrobił mi się czarny ekran (na kilka sekund) i usłyszałem ok. sekundowy dźwięk we wnętrzu laptopa (podejrzewam, że chodzi o wentylator). Wtedy karta nagle się uruchomiła i działa jak należy. Dodam, że żadnych innych sterowników nie zdążyłem już zainstalować.

Problem najwidoczniej ze Software’m. Po jakimś czasie system ją wykrył.

 

Pobierz i zainstaluj sterowniki ze strony producenta laptopa! W twoim przypadku Dell. 

Nie szukaj ich na stronach trzecich. 

 

Proponuję wykonać kopią systemową w : 

Panel sterowania > Wszystkie elementy Panelu Sterowania > System> Ochrona systemu( lewa zakładka) > Utwórz. 

A z kartom wszystko ok

 

Kartą

 

Użyj HWMonitor i wklej tu screen z tego programu.