Laptop nie widzi karty nvidia

tydzień temu zakupiłem laptop Hp pavilion 15 z matrycą 144hz, kartą nvidia 1650 Ti oraz procesorem intel core i5 - 10300H. Pierwsze dwa dni wszystko działało jak należy, komputer widział kartę nvidi, w csgo było ponad 400fps. Niestety 3 dnia zauważyłem, że w grze mam tylko 30fps. Po rozpoznaniu problemu okazało się, że laptop nie widzi karty nvidia. (w menadżerze urządzeń jest tylko intel hud graphics przy kartach graficznych) zrestartowałem komputer i już wszystko było dobrze. Od tamtego czasu przynajmniej raz dziennie komputer nie widzi karty nvidia. I tutaj można rozbić ten problem na dwa osobne:

  1. Komputer nie widzi karty nvidia
    Na szczęście w tym wypadku zawsze wystarczy tylko restart komputera.

  2. Komputer nie widzi karty nvidia - lecz w menedżerze urządzeń jest ona widoczna. Wtedy nie pomaga nawet kilkukrotny restart. W menedżerze urządzeń kliknąłem aby ją wyłączyć i następnie ją włączyłem restart po takiej operacji naprawił błąd.

EDIT
włączyłem „pokaz ukryte urzadzenia w menedzerze urzadzen i pokazała sie moja karta od nvidi oraz komunika pod napisem stan urządzenia:” Aktualnie to urządzenie sprzętowe nie jest podłączone do komputera. (Kod 45)
Aby naprawić problem, ponownie podłącz to urządzenie do komputera."

Sterowniki karty oraz wszystkie aktualizacje są najnowsze na dzień 14.05.2021.

Czy da się coś z tym zrobić? Nie ukrywam, że jest to frustrujące

Pozdrawiam.

Plan zasilania / podłączenie pod AC?

Pobierz sterowniki ze strony Nvidia.

Reinstalacja sterowników od grafiki
Nie zaszkodzi aktualizacja Windows Update oraz biosu