Laptop nie widzi karty sieciowej

Laptop czasami nie widzi karty sieciowej po uruchomieniu się komputera, dopiero restart pomaga. Jak naprawić ten błąd?
Windows 10
Asus F540L

W sensie - w managerze urządzeń też znika?

też znika
po restarcie już ją widzi, ale nie wiem czemu tak się dzieje czemu restart pomaga, no ale znów może się zdarzyć że nie będzie znów widziało karty i znów będzie trzeba bedzie robić restart

Wiesz co, jak coś znika z urządzeń sprzętowo, to bardzo “niefajny” objaw i często oznacza powolne umieranie laptopa/sekcji zasilania. Ja bym zaczął od:
1/ wejść do biosu
2/ wyłączyć kartę sieciową w BIOSie(czy tam UEFI)
3/ włączyć system operacyjny
4/ znowu wyłączyć, wejść do BIOSu i ponownie włączyć kartę.
Czasem to pomaga w HP/Asus. No i jeszcze może jest najnowszy BIOS, to też bym zaktualizował. No a jak się nie uda, masz jeszcze opcję adaptora (w port USB 3.0, jak korzystasz z więcej niż 100Mbit).

Ja dodam, że miałem podobny problem na stacjonarce. Końcowym efektem było to, że karta sieciowa przestała być w ogóle widoczna. Płyta główna była na gwarancji, więc skorzystałem z tego. Była to usterka fizyczna - wymienili kartę na nową.

Wyjmij WiFi i włóż ponownie w SLOT, może źle siedzi w gnieździe? I raz ma kontakt raz nie.
Jak masz inną to wsadź i zobacz czy ja “gubi”.
Z tego co pamiętam (ale mogę się mylić) Asus nie blokuje zmiany karty na inny model…?

Asus sam nie mam pojęcia. Gdzieś mam w szufladzie kilka kart z DELLów, mogę dać jeżeli to tylko problem karty.
Jak to ASUSy upierdliwe w rozkręcaniu:

Mam w szufladzie ze dwie działające karty z DELLa: DW1520 (Broadcom BCM943224HMS), mogę dać na spróbowanie.

w biosie nigdzie nie widzę karty