Laptop "nie widzi" mikrofonu wbudowanego, ani zewnętrznego

Witam. Dostałem w swe łapska laptopa Dell Latitude d630. Jest on po formacie i ma na podkładzie zainstalowany system Windows Vista Business (Service Pack 2).

Zainstalowałem skype i zauważyłem, że nie wykrywa mi mikrofonu wbudowanego (podobno taki jest :-o). Nie wykrywa również mikrofonu, który podłączę do portu. Sprawdzałem dwoma sprawnymi mikrofonami i żadnego nie wykrył. Również w głośności (urządzenia do nagrywania) mam wiadomość “Nie zainstalowano żadnych urządzeń audio.”.

Zainstalowałem więc wszystkie aktualizacje, zainstalowałem również sterowniki z tej strony (zainstalowałem audio i chipset), sprawdziłem również w menadżerze urządzeń czy coś nie jest wyłączone.

Po tych działaniach nadal nie wykrywa mi mikrofonu wbudowanego, ani mikrofonu podłączonego do portu. Czy mógłby mi ktoś pomóc? Dziękuję!


Szukałem rozwiązań w google i zaintrygowała mnie pewna rzecz. Mianowicie jakimś sposobem naprawiania mikrofonu jest zmiana ustawień w StigmaTel Audio (z panelu sterowania). Niestety ja tam mam tylko jedną opcję do zaznaczenia - Włącz zarządzanie energią.

Dodane 06.08.2012 (Pn) 17:50

Odświeżam.

Dodane 10.10.2012 (Śr) 17:16

Rozwiązane. W biosie mikrofon był wyłączony, wystarczyło przestawić na ON i działa :slight_smile: