Laptop nie widzi mikrofonu

Witam mam taki problem. W laptopie mam jedno wejscie, ale w sluchawkach mam dwie wtyczki (do sluchawek i mikrofonu) kupilem taki rozgaleznik i podlaczylem go do laptopa jednak nie dziala. W dwoch innych komputerach mi dziala( w telefonie takze). Problem jest tylko z laptopem. Tak naprawde to nawet nie wykrywa mi mikrofonu wbudowanego w lapka. 

 

Dell Inspirion 3521.

 

Masz jeszcze gwarancję, bo widać coś uszkodzone, może gniazdo audio?

 

Sprawdź ustawienia aplikacji dźwięku.

 

Jaki masz system?

Sorry, że tak późno odpowiadam. Kolega mi troche poszperał w kompie i teraz ten mikrofon z laptopa działa. 

Może adapter nie taki jak trzeba, wygląda,że tam jest gniazdo zintegrowane i trzeba kupić taki do tego modelu Della.

 

Lub może w Dźwięk i zakładka nagrywanie,domyślny ustawić ten dołączany.

Teraz jak zobaczyłem w instrukcji dołączonej do tego della to jest napisane, że jest to wejście słuchawkowo mikrofonowe. Czyli jak mi działają same słuchawki bez mikrofonu to jest wina laptopa? Na 100% mikrofon działa bo patrzyłem na kompie to jest ok. Czy tak jak Pan napisał, że trzeba specjalny adapter. Bo jak adapter nie podziała to jedyne rozwiązanie to słuchawki z mikrofonem na jednym Jacku?

Wszystko masz napisane.

 

https://www.google.pl/search?q=adapter+combo+jack&ie=utf-8&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=ctrl&ei=vxw1U-b7Gcyg8we_x4DwCg&gws_rd=cr