Laptop nie widzi mikrofonu

Witam.
Mam problem tego typu ze mój laptop ma wejście uniwersalne jack. Kupiłem już rozgałęźnik ale nadal nie widzi mikrofonu a nawet jak podłącze słuchawki to mikrofon z laptopa się wyłącza i nie da się go włączyć. Jak instalowałem sterowniki przez program SlimDrivers to na sterowniku od Audio wyskoczył komunikat “ten system nie spełnia minimalnych wymagań dotyczących instalowania tego oprogramowania”. Ogólnie olałem sprawę ale coś może być na rzeczy. Próbowałem pobrać sterowniki ze strony ale nic nie pomaga.Jakieś pomysły?

Laptop : http://scr.hu/0e65p/jb7kv

mikrofon jest wykrywalny na innych urządzeniach ? Bo jeśli tam też jest problem to może być problem techniczny z mikrofonem a niekoniecznie z sterownikiem

Działa na innych urządzeniach na tablecie czy komputerze.

Mam ten sam problem w laptopie. Wydaje mi się, że masz zainstalowany zły system do swojego laptopa.
przykład:
Masz laptop XXX123 który posiadał win7 przy kupnie, następnie firma XXX zdecydowała że zrobi jeszcze sterowniki pod win10 ale pomija np win8 więc jeśli zainstalujesz win 8 to może większość chodzić ale nie wszystko. Mi np. nie działa mikrofon kiedy podłączę słuchawki albo funkcyjne od jasności ekranu.
W 100% pewny nie jestem ale wydaje mi się że to jest tego wina…