Laptop nie widzi myszki usb

Mam laptopa Toshiba Satelite C855. Od dłuższego czasu program nie widzi myszki USB ani słuchawek podpinanych na USB ( myszki i słuchawki są firmy Razer). Wszystkie porty USB działają, normalnie mogę otworzyć pendrive, i jak podpinam myszkę lub słuchawki to świecą się i nawet jest dźwięk podłączania. Jednak mimo tego, kursor myszki się nie rusza a sama myszka świeci się jak na czuwaniu. Z kolei w ustawieniach pokazane jest iż laptop widzi jedynie myszkę touchpad która działa i mimo restartu nic się nie zmienia.Co mam zrobić? Czy mam ściągnąć jakieś sterowniki?

Ale jest pewność, że myszka i słuchawki są sprawne?

Przede wszystkim urządzenia sprawdź na innym komputerze jeśli działają szukać przyczyny w laptopie/systemie.

Sprawdź czy przy magistrali USB w menadżerze urządzeń nie ma “:warning:”, w jednym laptopie tak mam że co drugie uruchomienie jest problem z portami USB i pomaga wyłączenie i potem włączenie tych z “:warning:” i potem zaczyna wykrywać co podłącze.

Z tego co wiem u mnie porty są uszkodzone tak, że trzeba by je wymienić (w jednym jest ruchomy styk i czasem trzeba go podnieść bo blokuje wejście).

Tak, działają na innych sprzętach. Słuchawki i mysz są praktycznie nowe więc nie sądzę aby to one sprawiały problem. Jeżeli chodzi o inne myszki usb i bezprzewodowe - sytuacja się powtarza. Na innych laptopach działają, a na moim jedynie się zaświecą i nic. Kursor myszy się nie ruszy.

Wszystkie porty usb są sprawne a w menadżerze urządzeń też nic nie pokazuje.