Laptop nie widzi nagrywarki

Witam!

Podłączam nagrywarke Pioneer DVR-S18L przed adapter do laptopa. Przez ATA i zasilanie. Problem w tym, że laptop w ogóle nie wykrywa nagrywarki. Jest tylko dźwięk, ale w moim komputerze nic nie ma. Adapter 100% sprawny. Z nagrywarką byłem w serwisie i tam działała, więc też 100% sprawna. Poradźcie mi co mam w tej kwestii zrobić? Z góry mówie, że nagrywarka ta nie ma zworek. Pozdro!

Hej,

Jesteś pewien, że nagrywarka wyposażona jest w interfejs ATA?? Wszystkie miejsca które przeszukałem jasno pokazują, że to nagrywarka S-ATA. Potwierdzałby to także fakt braku obecności zworki.

Skąd taka pewność?? Testowałeś na innym komputerze i działało?? Jeśli nie, nie możesz mieć takiej pewność - tym bardziej jeśli jest to sprzęt za 20 PLN z Allegro. :expressionless:

Po podłączeniu nagrywarki wejdź do przystawki zarządzania dyskiem - klikasz na Mój Komputer -> Zarządzaj -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami. Sprawdź, czy nagrywarka jest tam widoczna i czy posiada przypisaną literkę. Najczęstszym powodem niewykrywania napędów czy dysków zewnętrznych jest przypisanie ich literki innemu urządzeniu. A bez tego przypisana dysk/napęd nie może pojawić się explorerze.

Pozdrawiam,

Dimatheus