Laptop nie widzi napedu DVD

Witam

Puszczony temat MOD wrzucil do kosza, to odpalam go ponownie.

szukam pomocy w rozwiazaniu problemu z HP G6000.

Problem polega na tym , ze komputer nie widzi napedu optycznego . Problem ten zaczal sie po tym jak zrobiony zostal restor systemu , ktory byl konieczny do prawidlowego dzialania komputeera po tym jak zostal zjedzony przez wirusy. po przywroceniu systemu naped byl juz nie widoczny. viste zaktualizowalem do win7 i nadal to samo … komputer napedu nie widzi. Jesli chodzi o bios … nie sa widoczne zadne dyski i napedy … widoczna jest jedynie opcja boot, gdzie mozna ustawic kolejnosc urzadzen. Po wlaczeniu laptopa naped sie wlancza, ale np. plyty z systemem nie czyta . Po uruchomieniu systemu jest nie widoczny i nie mozna napedu otworzyc , jest zupelnie martwy.

Dodam tylko , ze nieco szukalem juz w tym temacie , ktos gdzies pisal o zmianach w rejestrze, ale ja takich zmian nie moge zrobic bo wogole nie mam takiego katalogu w rejestrze w ktorym te zmiany nalezaloby wprowadzic :o

Prosze o rade … zanim wymienie naped chce byc pewny , ze to wina napedu , a nie czegos innego … Coz naped wymienilem i tez nie odpala …

Z gory wszystkim dziekuje za udzial w rozwiazaniu problemu i to nie tylko mojego z pewnoscia …

goraco pozdrawiam

Najprościej jest spróbować uruchomić płytę boot’owalną z systemem.

Jeżeli z poziomu startowego komputera napęd się nie uruchamia (nie czyta płyty) to nie jest to wina rejestru.

Jeżeli wymieniałeś już napęd na inny i w dalszym ciągu nie działa, to prawdopodobnie uszkodzeniu uległ konektor napędu na płycie głównej.

Osobiście ostatnio spotkałem się z przypadkiem HP Pavilion dv9000, w którym co jakiś czas (w zależności od stopnia nagrzania) wyłączała się układ odpowiedzialny za dźwięk, wifi, napęd… Raz był, raz nie. Czasami był, komputer się nagrzał i wtedy przestawał reagować.

Osobiście obstawiam winę sprzętu, nie softu.